Gürsel Tekin Halk TV'ye konuk oldu

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, Halk TV'nin canlı yayınına konuk oldu.

Gürsel Tekin, Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamalarını değerlendirerek, "Bunlar maalesef dün de öyleydi yarın da öyle olacaklar. Kendisine ben cumhurbaşkanıyım falan demiyor, cumhurbaşkanı gibi de davranmıyor. Sadece başbakanlık da değil aynı zamanda diyanet işleri başkanı oluyor, zaman zaman hekim oluyor, zaman zaman imam oluyor, zaman zaman papaz oluyor. Her şey oluyor, bunlar maalesef böyle. Şimdi neden bu kadar Genel Başkanımıza saldırıyor, tabi yaraları çok geniş. Sayın Genel Başkanımız aslında kendileriyle ilgili, ailesiyle ilgili, AKP cenahıyla ilgili çok önemli cümleler kurdu. Mesela, "Hırsızsınız" dedi. Bunlar da dava açtı, o dava yargı tarafından Sayın Kılıçdaroğlu'nu haklı çıkardı. Tüm b unlara baktığınızda bu kadar yolsuzluğa bulaşmış, uluslararası arenada neredeyse tecrit edilmiş bir iktidarın saldırabileceği tek bir yer kaldı; Cumhuriyet Halk Partisi. Geçmiş dönemde yargıya saldırdılar, solcu yargıçlara saldırdılar, askere saldırdılar, en son paraleldi şuydu buydu dediler. Biliyorsunuz uzun süre de Esed dedi, Suriye dedi. Bu ara dikkat edersiniz Suriye cümlesini hiç kullanmıyor. Bütün siyasetini bunların üzerine oturtan bir zat-ı muhterem neden şimdi söylemiyor? Söyleyemezler. Bu tapeler, kamuoyuna yansıyan olaylar sadece bizim dünyamızda değil aynı zamanda uluslararası dünyada da çok konuşulan meselelerdir.

Davutoğlu'na gelince kendi danışmanı dedi ki "Biz seni atadık." Yani bir memur gibi. Sonuçta onların dediklerini yapmak zorunda kalıyor Davutoğlu. Hatırlarsanız Kaçak Saray'da bir Bakanlar Kurulu toplantısı vardı. Başbakan'ın fotoğrafına bakabildiniz mi? Önüne gündem geliyor gelen gündemden haberi yok. Böyle bir tabloda kimin cumhurbaşkanı, kimin başbakan kimin bakan olduğu maalesef belli değil. Belli ki Başbakan seçim sürecini götürebilecek kapasitede değil. Şimdi seçime üç ay kala bir de kılıf uydurmuşlar, teşekkür turlarına çıkacaklarmış. Neye teşekkür edeceksiniz? Teşekküre giderken muhalefeti hedef alacaksınız. Böylesine
bir tavırla karşı karşıyayız. Biz hepsini biliyoruz. Kamuoyunun şunu net bilmesi lazım; bunlar küresel dünyanın taşeron partisiydi ve iktidar oldular. Ortadoğu coğrafyası dahil olmak üzere ellerindeki projeleri ancak böylesi bir iktidarla yapabilirlerdi. Bunların önemli kısmını yaptılar. Şimdi deniz bitti. Küresel dünyada bunlardan vazgeçti. Yalnız kaldılar. Önümüzdeki süreçte bir AKP iktidarının olmadığını net bir şekilde gördüğü için sahaya çıkmış. Önümüzdeki günlerde bizim de onlara söyleyeceğimiz çok şey var." dedi.

Gürsel Tekin aynı zamanda Bülent Arınç'ın 17 aralık'tan önce Amerika'ya giderek Fetullah Gülen'le görüştüğünü hatırlatarak, "Siz Amerika'da 4 saat Fettullah Gülen'le ne konuştunuz bunu açıklayın" dedi.

    Cuma, 30 Ocak 2015 20:13

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica