"Türk ordusu ne işgal ne de darbe ordusudur"

 

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, tezkere ve CHP'nin tutumuna ilişkin Habertürk mikrofonlarına konuştu.

Gürsel Tekin, sadece Türkiye'yi değil tüm dünyayı ilgilendiren bir sorunun parlamentoda müzakere edildiğini dile getirerek, "Ana muhalefete, muhalefete bilgi verilmesinin ölçüsü doğrusu nedir bunu siyaset yapan herkese parlamentoda milletvekili olan herkese sormamız lazım.

Geçmiş dönemlerde, 1 Mart tezkereside dahil olmak üzere bütün cumhuriyet tarihine bakın iktidar milli meseleler konusunda kesinlikle parlamentoda grubu olan siyasi partilere bilgi verir. Şimdi bu bilgi akışı yok, ne zaman geliyorsa, hatta gazeteciler bizden daha önce aldı. Böyle bir şey olabilir mi? Bunun içeriğine baktığımızda bugüne kadar CHP'nin 1 Mart tezkeresi dahil olmak üzere bütün tezkerelere oy verirken ciddi bir hassasiyet içerisinde eleştirilerini de ortaya koyarak evet ya da hayır demiştir. 1 Mart tezkeresinde de çok tartışılan bir dönemdi, CHP'nin ne kadar doğru bir karar aldığını bütün dünya bugün görüyor. Bu coğrafyanın, kanamalı bir coğrafyanın sorunlu bir coğrafyanın parçası olmayalım. Aynı apartmanda yaşarken o apartmandaki komşularınızın sorunlarının size selayet etmesi düşünülebilir mi? Bu da böyledir.

2010 yılından itibaren hatırlarsanız bugünki iktidar bütün komşularımızla sıfır ilişkimiz ve son derecede memnun olduk. Sıfır ilişkiden bu noktaya getiren iktidarın getireceği her türlü tezkereye kuşku ile bakmamız son derece doğal değil midir?" dedi.

Anahtar Kelimeler
    Çarşamba, 01 Ekim 2014 15:39

Bağlantılı Konular