Gürsel Tekin, Halk TV'nin konuğu oldu

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, Halk TV'nin konuğu oldu ve cumhurbaşkanlığı seçimine ilişkin düşüncelerini dile getirdi.

Seçim akşamı, sandıklar açılmaya devam ederken genel durumu değerlendiren Gürsel Tekin, "Öncelikle nasıl bir seçim geçirdik onu biraz özetlemek istiyorum. Başbakan'ın bilboardlarda ve afişlerde biliyorsunuz resimleri var; "Milletin adayı". Aslında milletle devlet arasında bir seçim süreci yaşamışız. Devletin bütün olanakları bütün imkanları hatta devletin önemli kurumları bile bu süreçte maalesef iktidara çalışmıştır ve iktidar için kullanılmıştır." dedi.

CHP'nin bir lokomotif görevi görüdüğünü belirten Gürsel Tekin, "Şunu herkesin çok iyi bilmesi gerekiyor ki, Türkiye'nin birliği bütünlüğü demokrasi ve özgürlük için Sayın Genel Başkanımız çok önemli bir projenin mimarı olmuştur. Ben burada sonuçlar ne olursa olsun. Sayın Genel Başkanımızın bu uğraşından dolayı kendisini kutlamak istiyorum. Bir çok siyasi partinın ilk kez, bugüne kadar 90 yıllık Cumhuriyet tarihinde görülmemiş bir vaziyette bir uzlaşı kültürünü yakalayarak Türkiye'ye sahip çıkmışlardır. Ekmeleddin Beyin keşke daha 4-5 ay önce Amerika'da olduğu gibi 1 yıl önce sahada olabilseydi çok farklı sonuçlar olabilirdi." diye konuştu.

Gürsel Tekin, 14 partinin bir düşünce etrafında birleşmesinin demokrasi açısından ve gelecek kaygısı taşıyan insanlar açısından önemli bir başlangıç olduğunu da dile getirdi.

    Pazar, 10 Ağustos 2014 16:34

Bağlantılı Konular