Gürsel Tekin'den önemli açıklamalar

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, Samanyolu Haber'de Günlük programının yayın konuğu oldu ve gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Her seçimin bir demokrasi sınavı olduğunu belirten Gürsel Tekin, "Maalesef her geçen seçim orantısız bir sürece sokuyor. Örneğin 81 ili dolaştığınızda 81 ilin tamamında billboard, megaboard, aklınıza ne geliyorsa bütün reklam mecralarında başbakanın fotoğrafını göreceksiniz. YSK'da itiraz etmiyor, nereye gitseniz başbakanın fotograflarını görüyorsunuz. Sadece reklam mecraları değil kamu kuruluşları da olmak üzere televizyonları anlatmama gerek yok zaten özellikle kendilerinin oluşturmuş oldukları havuz medyada başbakan dışındaki adayların çalışmalarını görmek mümkün değildir." dedi.

Gürsel Tekin seçim dönemlerinde yaşanan sıkıntılara da değinerek, "Seçim konusunda sağlıklı bir sınav veremedik. Her seçimden sonra mutlaka bir sıkıntı çıkıyor, bir arıza çıkıyor. Geçen dönem olduğu gibi trafolara kedi giriyor.  Biliyorsunuz CHP Genel Merkezi'nde bir kedimiz var Şero. Şero'yu görevlendirdik umut ediyorum ki bu dönem Şero 81 ildeki trafolara yakın olan kedilere müdahale edecek diye düşünüyoruz." dedi.

TRT'ye son on yılda sadece CHP seçmenlerinin 4 Milyar Dolar ödediğini dile getiren Gürsel Tekin, "Siz 10 yıl boyunca 4 milyar oları CHP'lilerin cebinden alacaksınız, ondan sonra da partinizin adına da "adalet" koyacaksınız, batsın bu adalet" diye açıklamada bulundu.

17 Aralık'taki iddiaların "kumpas ve komplo" olarak kabul edilmesi halinde bile aklanılması gerektiğini kaydeden Tekin, "Nerede aklanacaksınız? Siyasi irade ile aklanacaksınız. 17 Aralık'tan sonra ne olacaktı TBMM'de çoğunluğu olan sizsiniz. Komisyonda da sayısal olarak çoğunlukta olan sisiniz. Madem bu kumpaslar var, komisyonun kurulup, nerede bir sıkıntı varsa araştırılıp bu sıkıntının üzerine gitmesi gerekiyor. 9 aydır niye siz komisyonu çalıştırmıyorsunuz? Bırakın Türkiye'deki baskıyı, dünyadaki ve Avrupa'daki baskı karşında dayanılmayarak komisyon kuruldu. Komisyon kurulduğundan ertesi gün dosyalar iade edildi. İnanın 17 Aralık ve 25 Aralık'ta yansıyan yolsuzluğun sadece yüzde 2'si. İnşallah yüzde 98'inin bir gün hesabı sorulacaktır" diye konuştu.

Başbakan Erdoğan'a ve çeşitli kurumlara mektup göndererek yolsuzluk olduğunu anlatan şahsın ismini CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun önümüzdeki günlerde açıklayacağını söyleyen Tekin, "Merak edenler en kısa sürede öğrenecektir" dedi.

Anahtar Kelimeler
    Perşembe, 07 Ağustos 2014 23:14

Bağlantılı Konular