Gürsel Tekin vatandaşlarla iftarda buluştu

 

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin Maltepe Belediyesi tarafından düzenlenen halk iftarına katıldı.

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç'ın ev sahipliğinde gerçekleşen iftara, CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin,  CHP Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Nafer Çapar, CHP Maltepe İlçe Örgütü Başkanı Hasan Solmaz ve Yönetim Kurulu Üyeleri,  CHP Maltepe Kadın Kolları, CHP Maltepe Gençlik Kolları, mahalle temsilcileri, muhtarlar ve STK temsilcileri de katıldı.

Maltepelilerin büyük ilgi gösterdiği iftarda Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç kısa bir açılış konuşması yaparak organizasyonun gerçekleşmesinde emeği geçenlere teşekkür ettikten sonra CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin'i sahneye davet etti.

Alkışlar eşliğinde sahneye çıkan Gürsel Tekin, iftar yemeğini düzenleyen Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç'a, CHP Maltepe İlçe Başkanı Hasan Solmaz'a ve tüm katılımcılara teşekkür etti.

Gürsel Tekin yaptığı konuşmada, Ortadoğu'da yaşanan sorunlara değinerek, "İslam aleminin en kutsal ayındayız. İnsanların nefsini terbiye ettiği bir dönemdeyiz. Ama ne yazık ki bu kutsal topraklar hep acılarla, gözyaşlarıyla, kanla sulanmıştır. Son sönemlerde Ortadoğu coğrafyasında yaşanan sorunlar, 3 günlük yasla tölere edilmeyecek kadar önemli olduğunu herkesin bilmesi gerekir. Türkiye denilince sadece Ortadoğu coğrafyasında değil bütün dünyanın saygı duyduğu, Türkiye denilince insanların titrediği bir ortamdan neredeyse bütün bu süreçte Türkiye'nin yok sayıldığı bir döneme girdik. Maalesef iktidarın baştan itibaren Ortadoğu projesindeki yanlış politikaları sonucu öyle bir noktaya getirdi ki; Türkiye gibi bu coğrafyanın en güçlü ülkesinin 49 tane görevlisinin rehin alındığı, uçağının düşürüldüğü, 53 tane vatandaşının Reyhanlı'da vurulduğu bir döneme girdik. Bütün bunlara baktığımızda elbette bu acıların durması için yapılması gereken ne varsa baştan itibaren Sayın Genel Başkanımızın ifade etmiş olduğu gibi ben de sizin huzurunuzda ifade etmek istiyorum. Gazze'deki bu zulümün durdurulması için yapılması gereken ne varsa iktidar ivedilikle ele alsın CHP olarak sonuna kadar arkasında olacağız." dedi.

"İhsanoğlu cumhurbaşkanı olursa Ortadoğu barış coğrafyası haline geçecek"
Dış politikayı iç politika malzemesi haline getirmenin Türkiye'de çok ciddi sorunlar yarattığını dile getiren Tekin, "Büyükşehirlerimizin çoğunda binlerce mazlum Suriyeliyle karşı karşıya kalıyoruz. Neden, hangi gerekçeyle bunlar yapıldı? Bir rivayete göre sadece Türkiye'de 1,5 milyon, çeşitli ülkelere dağılmış 3,5- 4 milyon mazlum insanın olduğu bir coğrafya. Geçmiş dönemde "yurtta sulh cihanda sulh" politikasıyla bunların üstesinden gelmek mümkündü. Ortadoğu coğrafyası ne yazık ki bugüne mahsus değil geçmiş dönemde de çok büyük acılar yaşadı. İran ve Irak 9 yıl savaştı. Türkiye burada taraf olmadı. Neye taraf oldu, barışa taraf oldu. Bir an önce barışın sağlanması için çaba sarf etti. Şimdi bugünden sonrada Türkiye'ye düşen barış sürecini ivedilikle sağlamaktır. Bunun içinde bu bilgi birikimi ve tecrübesi ile dış politika konusunda dünyanın saygı duyduğu çok önemli bir şahsiyet olan Sayın Ekmeleddin İhsanoğlu cumhurbaşkanı adayımızdır. Ekmeleddin Bey sadece Türkiye Cumhuriyeti'nin cumhurbaşkanı olmayacak, aynı zamanda İslam coğrafyasındaki bu sorunları geçmiş dönemdeki tecrübeleriye çözdüğü gibi, bu dönemde inşallah cumhurbaşkanı olursa Gazze sorununu da Suriye sorununu da çözecek; Ortadoğu, kanamalı bir coğrafyadan barış coğrafyası haline geçecektir." diye konuştu.

Tüm katılımcıların gelecek Ramazan Bayramını da kutlayan Gürsel Tekin, 10 Ağustos'ta Ekmeleddin İhsanoğlu'na da Maltepellilerden oy istediğini dile getirdi.

Anahtar Kelimeler
    Perşembe, 24 Temmuz 2014 22:15

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica