"Bu baskıcı anlayıştan vazgeçin"

Gürsel Tekin 14 Mart 2014 tarihinde Samanyolu Haber'in sorularını yanıtladı. Gürsel Tekin, "Başbakan herkesi tehdit ettiği gibi son derece vicdanlı bir açıklamadan dolayı iş adamını tehdit ediyor, gazetecileri tehdit ediyor. Bu ceberrut, bu baskıcı anlayıştan vazgeçin" dedi.

Gürsel Tekin Samanyolu haberin sorularını yanıtladı. Önümüzdeki seçimler ve İstanbul ile ilgili bir soruya Gürsel Tekin," Bu seçim bir yerel seçim belediye seçimi. Yurttaşlarımızın çok büyük sorunları var, çok büyük beklentileri var. Bu beklentilerin hiçbirisi ne konuşulabildi, ne tartışılabildi. Ben uzun süredir kamuoyuyla paylaşıyorum. Devasa bir şehir olan İstanbul'u ranta teslim ettiler. Bir kentin içinde 167 tane AVM varsa, bu şu demekir beşyüz bin tane küçük esnaf kepenk kapatmış demektir. Bütün bu sorunların konuşulması tartışılması gerekiyor. Özellikle İstanbul'da yurttaşların çoğunun mülkiyet sorunu var. Böylesi bir şehirde bunların hiçbirisini konuşmuyoruz. Ne yazık ki bu yolsuzluklarla bu tartışmalar bir türlü olmadı. Vatandaşlarımız da şaşkınlık içerisinde." şeklinde yanıt verdi.

Gürsel Tekin ayrıca, Başbakan'ın Boyner'i boykot çağrısına ilişkin de "Başbakan herkesi tehdit ettiği gibi son derece vicdanlı bir açıklamadan dolayı iş adamını tehdit ediyor, gazetecileri tehdit ediyor. Bu ceberrut, bu baskıcı anlayıştan vazgeçin. Türkiye'yi kaosa sürüklemeyin, derhal istifa edin. Türkiye'yi daha fazla germeyelim, Türkiye'yi ötekileştirmeyelim." değerlendirmesinde bulundu.

Anahtar Kelimeler
    Cumartesi, 15 Mart 2014 16:35

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica