Gürsel Tekin Meclis'e fezlekelerle geldi

Fezlekelerle ilgili açıklamalarda bulunan Gürsel Tekin, "Dört bakan değil altı bakanla ilgili fezleke bekliyorduk, iki tanesi eksik. O fezlekeler ne zaman gelecek bilmiyorum. Fezleke incelmiş, orijinal değil" dedi.

Dört bakanın haklarında soruşturma komisyonu kurulması için dilekçe ile yaptıkları başvuruya ilişkin Gürsel Tekin,"Eğer gerçekten bu dört bakan aklanmak istiyorsa ayın onsekizinde bu dilekçeleri vermiş olsydı hepimiz takdir ederdik. Şimdi yapılan başvuru bir ay sonraya uzanır" dedi.

Gürsel Tekin sözlerini, "Bir hükümetin kabinesinin üçte biri suç örgütü oluşturmuş. Sadece iç politikada değil dış politikada da Türkiye'yi çok ciddi sorunlara sokacak sıkıntılar var. Türkiye önce kendisiyle yüzleşecek.

Hukuk sistemi sağlıklı değil ancak devletin vicdanı harekete geçmiştir. Ortada paralar, bilgiler, belgeler olmasa bütün bu söyledikleri argümanlara katılacağız.

MİT Sayın Başbakan'a bağlı. Sekiz ay önce Başbakan'a rapor geliyor mu gelmiyor mu? o zaman bunun gereğini yapmıyorsanız organize suç örgütünün başı sizsizniz kusura bakmayınız. Bir savcı bütün suç unsurlarını tespit etmiş, polis istiyor. Polis gitmiyor. Yetmiyor, tehdit ediliyor adam görevinden alındı. Bu hangi paralel devlete bağlıdır?"
şeklinde sürdürdü.

Fezlekelerin millletvekillerine açılması gerektiğini dile getiren Gürsel Tekin, "Yarın komisyon oluşturmak için milletvekilleri neye göre oy kullanacak? Fezlekenin içeriğini görmesi lazım. Millet iradesini temsil eden milletin vekillerinin bu fezlekelerden haberdar olmaması mümkün değildir" dedi.

Anahtar Kelimeler
    Perşembe, 20 Mart 2014 11:50

Bağlantılı Konular