Gürsel Tekin: "Kumpas kurulduysa sorumlusu Sayın Başbakan'dır"

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Bengü Türk TV'de Medya Meydan programının yayın konuğu oldu. Gürsel Tekin, önümüzdeki yerel seçimlere ilişkin değerlendirmelerde bulunarak, "Bu seçim, ya bakanların çocularını tercih edeceksiniz ya vatan evlatlarını tercih edeceksiniz. Sizin çocuklarınız iş bulamıyorsa sorumlusu bu hırsızlardır." dedi.

Gürsel Tekin, Cumhuriyet Halk Partisi olarak her iktidarın yıl sonunda yaptıkları harcamalarla ilgili hesap vermesi gerektiğine inandıklarını ancak Türkiye'deki iktidarın 76 milyona hesap vermediğini söyledi Bunun üzerine toplumsal duyarlılık yaratmak için CHP tarafından afiş hazırlandığını ancak billboardlarda yer verilmediğini dile getiren Gürsel Tekin, "Biz vatandaş ödediği verginin hesabını sorsun dedik. Ancak bu billboardları, bu billboard şebekelerine paramızı vermek üzere yaptıramadık. Diyorlar ki polis müsade etmiyor. Sonra kıvırdılar, yüksek Seçim Kurulu müsade etmiyor. Yüksek Seçim Kurulu hayır dedi, bizimle ilgisi yok. En sonunda itiraf ettiler, bu çok sert bunu yumuşatın dediler." diyerek uygulanan sansürü açıkladı.

Gürsel Tekin, Başbakan hakkında çıkan tapelerin ardından dün gece olağanüstü şekilde toplanan CHP MYK toplantısına ve dinlemelere değinerek, "Dün ana muhalefet partisi olağanüstü toplandı. Bu şaka da olsa basının merk etmesi lazım. İl başkanıyken söylediğim bir sözdü. Gündemi değiştirme merkezi Sayın Başbakan. Hatta övünerek söyledi, "Ben Başbakanım gündemi ben belirlerim" dedi. Şimdi gündemin gerisine düştü, paralel yapı diyor. Paralel yolsuzluğun adı paralel devlet oldu.
 
Başbakan'ın ciddi bir ahlak sorunu var. Demokratik partilerde seçimin bittiği günden itibaren bir başbakan, herkesin başbakanıdır. Sizin belediye bizim belediye, sizin medya bizim medya. Böyle bir dil kullanılabilir mi? Miting meydanlarında utanmadan bunları kullandı. Şimdi kumpas diyor. Kumpas kurulduysa patronu Sayın Başbakandır. Dinlemelerle ilgili de iki yıl önce CHP ve MHP dinleniyor dedi. Doğrusu Sayın Kılıçdaroğlu'nu da Sayın Bahçeli'yi de dinlemek zaman kaybıdır. Ama farkında olmadıkları bir şey var kendileri de dinleniyor. Bu bakan çocuklarının yolsuzluğu sıradan bir yolsuzluk değil. O zamanın Ulaştırma Bakanı ne dedi hatırlayın, niye korkuyorsunuz dinlenmekten dedi. Bizim bir çekincemiz yoktu, korkmadık. Kendileri neden korkuyor şimdi?" dedi.
 

Tüm ülkelerde içişleri ve adalet bakanlığının çok önemli olduğunu ve seçim güvenliğini onların sağlayacağını dile getirerek Türkiye'de bu bakanların uygulamalarının yolsuzluk yapanları korumaya yönelik olduğunu söyleyerek bu bakanlara seçmenin nasıl güveneceğini sordu.

    Salı, 25 Şubat 2014 22:48

Bağlantılı Konular