"Hırsızlara değil onurlu insanlara oy verin!"

 

30 Mart Yerel Seçimleri öncesi Bilecik'te seçim irtibat bürosunun açılışına katılan CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin'i coşkulu bir kalabalık karşıladı. Gürsel Tekin kendisini karşılayan vatandaşlarla birlikte seçim itribat bürosunun önüne kadar yürüyerek gitti.

Açılış öncesinde bir konuşma yapan Gürsel Tekin, iktidarın 20 yıldır en kutsal inançları sömürerek kendi mal varlıklarını arttırdıklarını ve kendisinin organize yolsuzlukları dört yıl önce TBMM'de dile getirdiğini belirtti.

İnternet yasası hakkında da değerlendirmede bulunan Gürsel Tekin, "Ne telaştır ki, ne aceleydi ki internet yasasını çıkarıyorsunuz. Bir an düşünün ne oldu 15 yıldır bu internet yasası sizi rahatsız etmiyorda 15 gün içerisinde nedir bu rahatsızlık, bu ne telaş. Niye yüreğiniz yetmedi savcıya çağrı yapıp hodri meydan alın çocuklarımızı ne soracaksanız sorun deme cesaretini gösteremediniz. Gösteremezsiniz. Ne yapalım kumpas kuralım, savcıyı görevden alalım, polisleri dağıtalım, yasayla şunu kısıtlayalım bunları yapma imkanınız yok. Sayın başbakan siz hangi yasakları getirirseniz getirin önümüzdeki günlerde yapmış olduğunuz kirliliklerin hiçbirini kapatma imkanınız olmayacak. Nereyi kapatacaksınız Türkiye’yi dünyayı nasıl kapatacaksınız. Dünyaya gücünüz yeter mi?" dedi.

Önümüzdeki yerel seçimlerde herkesi CHP'ye oy vermeye çağıran Gürsel Tekin sözlerini, "Gelin bu dönem CHP’ye oy verelim bütün yasakları kaldıralım, gelin CHP’ye oy verelim evrensel hukuku işletelim, CHP’ye oy verelim özgür basın olsun. Özgür basın olursa her şeyi görme şansımız olur. " şeklinde sürdürdü.

    Pazar, 23 Şubat 2014 13:53

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica