"Ya demokrasi ve özgürlüğü ya da diktatörlüğü tercih edeceğiz"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Bugün TV'nin yayın konuğu oldu. Gürsel Tekin, hükümeti eleştirerek, "Bunlar 3Y ile gelenler, Türkiye'nin diğer 3Y'sini çökerttiler. Bugün yaşadıklarımıza baktığımızda otoriter sisteme girdik." dedi.

30 Mart'ta  yapılacak olan yerel seçimlere ilişkin değerlendirmede bulunan Gürsel Tekin, önümüzdeki seçimlerin sadece bir belediye seçimi olmadığını bu seçimlerde Türkiye'nin geleceğinin tayin edileceğini dile getirerek, "Ya demokrasi özgürlük ya da diktatörlüğü tercih edeceğiz. Türkiye'yi dolaşıyorum vatandaş olup bitenden çok rahatsız. Bizim çocuklarımız yapabilirler anlayışına karşılar. İnsanlar din eğitimi alabilir ama din terbiyesi almadılarsa bu çok kötüdür, din terbiyesini de bu yurttaşlar verecektir. 30 Mart'ta beklentim bu." dedi.

CHP'nin farklı bir seçim kampanyası içinde olduğunu söyleyen Gürsel Tekin, tüm olup bitenleri herşeye rağmen vatandaşa yansıtacaklarınıve vatandaşın gereğini yapacağına inandığını söyledi.

CHP'nin Ankara Adayı Mansur Yavaş için yüzde ellinin üzerinde oy alacağını düşündüğünü belirten Gürsel Tekin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül'le aralarında kırgınlık olmadığını belirterek, "CHP okulu içerisinde yetişmiş birisiyim ve herkesten daha fazla çaba sarfedeceğim. Bu haritaya rağmen İstanbul'da oy vereceklerse ben birşey diyemem. İstanbul'da en büyük tehlike kentsel dönüşüm. 2009 yılında çeşitli ilçelerde 2B'de oturan yurttaşlarımız sürgüne tabi tutulacağını söylediğimiz yuırttaşlarımız inanmadılar ancak bugün yaşananlar bu. O bölgede oturan yurttaşlarımız dikkatli olmalılar. Sürgüne uğramak istemiyorlarsa, evlerine barklarına sahip çıkacaklarsa CHP'ye oy versinler."dedi.

İstanbul'un en büyük sorunlarından birinin ulaşım sorunu olduğuna da değinen Gürsel Tekin, "20 yıl ulaşım sorununu çözemediler, ailelerine rant sağladılar. Şimdi utanmadan bilboardlarda ulaşım sorununu çözeceğiz diyorlar. Yıllardır neden çözemediler?" dedi.

Türkiye'nin yeni bir siyaset anlayışına ihtiyacı olduğunu dile getiren Gürsel Tekin, "Daha temiz, daha demokratik ve özgür bir siyaset anlayışıyla ilerliyoruz. Siyaset kirlenmiş durumda. Bu kirliliğe yurttaş olarak dur demek zorundayız. Gelin geleceğimiz için, daha sonra hangi siyasi mecraya ait olursanız olun, 30 Mart seçimlerinde CHP'ye oy verelim." diye ekledi.

Anahtar Kelimeler
    Pazartesi, 24 Şubat 2014 15:47

Bağlantılı Konular