"Bu ülkede yolsuzluk yapanları korudular"

 

Gürsel Tekin, Kalamış'ta düzenlenen CHP Kadıköy Belediye Başkan Adayı Aykurt Nuhoğlu'nun tanıtım toplantısına katıldı. Toplantının ardından basın açıklaması yapan Gürsel Tekin Sarıgül ile ilgili yöneltilen soruya, "Burası CHP, burası AKP değil. CHP'nin farklılığı insanların rahatça kendi düşüncelerini ifade etme olanağı bulmasıdır. Herhangi bir arkadaşıma kırgınlığım söz konusu değildir." diye cevap verdi.

MİT ile ilgili düzenlemelerin sorulması üzerine Gürsel Tekin, "MİT yasası, HSYK kararı ve benzer uygulamaların tamamı önümüzdeki sürecte diktatörlüğün işaretini veriyor. Bunsan sonra ne yazık ki olağan değil olağan üstü dönemde yaşayacağız." dedi.

Seçimlerle ilgili endişe duyduğunu dile getiren Gürsel Tekin konuya ilişkin, "Bakın iki bakanlık var. Biri İçişleri Bakanlığı diğeri Adalet Bakanlığı. Önümüzdeki seçim güvenliği bu iki bakan arkadaşımızda olacak. Bu iki bakan arkadaşımızın özellikle son bir ay ki uygulamalarına baktığımızda sadece tek bir şeyle meşgul oldular. Bu ülkede hırsızlık yapanları yolsuzluk yapanları korudular. Seçim güvenliğinin bu iki bakanda olması bence son dereece düşündürücüdür. Önümüzdeki süreçte şaibeli bir sonuç doğurabileceği inancını taşıyorum. Umuyorum ki ben yanılmış olurum, ama yanılmayacağımı biliyorum." şeklinde açıklamada bulundu.

    Cumartesi, 22 Şubat 2014 17:09

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica