"Başbakan'ın derhal istifa etmesi lazım"

 

Gürsel Tekin 17 Şubat 2014 tarihinde Ankara'da CHP muhabirleriyle bir araya geldi. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan ve gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Gürsel Tekin, "2 ay önce OHAL dönemine giriyoruz dediğimde bir takım arkadaşların tepkisini aldık. Oysa şimdi OHAL değil modern darbe dönemini yaşıyoruz. Paralel yolsuzluk paralel devlet oldu." dedi.

Gürsel Tekin, Paralel Devlet ile ilgili de açıklamalarda bulundu. "Devletin bütün istihbarat kurumlarının bağlı olduğu Başbakan eğer bunu 12 yıl sonra fark etmişse derhal istifa etmesi lazım. Çünkü paralel devletten ziyade paralel yolsuzluk var. Paralel yolsuzluğun nasıl olduğunu harita üzerinde Başbakan'a yolladım. Hele bu imar yolsuzluklarının kutusunu açarsak paralel imar yolsuzluğunun boyutunu  görmüş olacaklar." diyen Gürsel Tekin, paralel bir yapıyı kabul etmenin mümkün olmadığını da sözlerine ekledi.

Milletin iradesini temsil  etmesi gereken vekillerin yolsuzlukları örtmek için mücadele ettiğini dile getiren Gürsel Tekin, "Bazı darbeler bir gün içinde yapıldığı için şok etkisi yaratır. Bazı darbeler var ki zamanla yapıldığı için onu farkedemezsiniz. Televizyonların gazetelerin haber sitelerininin nasıl dizayn edildiğini görüyorsunuz. Adına demokratikleşme paketi dedikleri AKP'lileştirme paketi bir gece operasyonuyla geçti." diyerek hükümeti eleştirdi.

Anahtar Kelimeler
    Pazartesi, 17 Şubat 2014 18:21

Bağlantılı Konular