Reza Zarrab'ın ofisine girip çıkanların kamera görüntülerini kamuoyu ile paylaşın

 

CHP Genel Başkan yardımcısı Gürsel Tekin, partisinin Yalova belediye başkan adayları tanıtım törenine katıldı. 14 Şubat 2014 tarihinde Yalova Atatürk Kapalı Spor Salonu'nda gerçekleşen toplantıda konuşma yapan Gürsel Tekin, her şeyi kendisine alet eden bir başbakanı hayatında görmediğini dile getirerek Başbakan'ı eleştirdi.

Yolova belediye başkan adaylarının tanıtım toplantısında 17 aralık'ta başlayan yolsuzluk operasyonlarına ilişkin açıklamalarda bulunan Gürsel Tekin, "Bu ülkeyi soyan adam bugün serbest bırakılmış. Buradan tarih veriyorum. Reza Zarrab'ta 25 Şubat'ta serbest bırakılacak. Ben bir şeyi talep ediyorum. Yüreğiniz yetiyor 76 milyon insana saygınız varsa Reza Zarrab'ın ofisine girip çıkanların kamera görüntülerini kamuoyu ile paylaşın." dedi.

Konuşmasında hükümeti eleştiren Gürsel Tekin, "Rahmetli Erbakan’ı mumla arıyoruz. Vallahi mumla arıyoruz. En azından bu kadar tahrip etmemişti. Ne dedi gözlerinizin içine bakarak, "Beşiktaş Meydanı’nda türbanlı bir kız kardeşimize 150 kişi saldırmış, saldırmakla yetinmemiş bilmem ne yapmış" Utanmadın mı şimdi sen akşam Kanal D’de onu izlerken, hiç mi sıkılmadın, hiç mi arlanmadın utanmadın? Anadolu’nun en önemli geleneklerinden birisi, bırakın 100 kişiyi 3 tane insan bir kadına elini kaldırırsa beşincisi onu linç eder. Sen hangi kültürde yetiştin Allah aşkına?" dedi.

Gezi Parkı'nda vatandaşların en meşru hakları olan demokratik haklarını kullandıkları için zulme uğradıklarını belirten Gürsel Tekin, "Zalimlerin zulmünden dolayı sığınabilecekleri tek liman vardı orası da en kutsal yerimiz olan camiler. Döndü utanmadan arlanmadan dedi ki "Camide içki içmişler". Allah yüzümüze baktı, şerefli, namuslu, bir din adamı Fuat Hoca çıktı dedi ki, "Hayır öyle bir şey olmadı" dedi. "Ben kendimi Allah’tan edemem" dedi. Sağ ol Fuat Hoca, Allah razı olsun. Senin gibi din adamlarının başımızın üstünde yerimiz var. İşte din adamı arıyorsan, din adamlarımız Fuat Hoca’dır. Sizin gibi bezirgânlar değil. Hırsızlar değil. Namussuzlar değil." diye konuştu.

    Cuma, 14 Şubat 2014 17:05

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica