"300 tane AVM'si olan bir şehir dünyada yok"

CHP Genel Başkan Yardımsı Gürsel Tekin, 27 Haziran 2012 tarihinde TV8’in konuğuydu. Tekin, Erkan Tan’ın sorularını yanıtladı.

Konuşmasına halkın sorunlarını dile getirerek başlayan Gürsel Tekin, şehirdeki AVM’lerin çokluğunu eleştirdi: “300 tane AVM’si olan bir şehir dünyada yok. 300 tane rant merkezi yaparsanız ne olur biliyor musunuz? Önce milyonlarca esnafı perişan edersiniz. Doğal olarak bu trafik çilesini çekersiniz.”

İş kazalarına da değinen Tekin, “Sadece 10.500 insan iş kazalarından dolayı hayatını kaybetmiştir. Birinci sıradayız. Zonguldak’ta ölen vatandaşlarımızdan kim sorumludur?” dedi. Ayrıca, “AKP’nin en çok oy aldığı bölgelere, oradaki emeklilerin durumuna bir bakın lütfen!” diyen Tekin, “Yoksulluk bitmedi, yolsuzluk da.” dedi.

Tekin, “Savaşa karşıyız. Özellikle komşularımız ile barış içinde olalım. Esad hep aynıydı, hiç değişmesi. Yeni mi keşfettiniz? Öyle ise günaydın derler size! 30 yıllık dış politikada bugüne kadar sizi düşman ilan ederim diyen bir ülke olmuş mudur?” şeklinde açıklamalar yaptı.

Anahtar Kelimeler
    Çarşamba, 27 Haziran 2012 15:00

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica