Yön Sanat Atölyesi'nden Tekin'e plaket

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, 7 Mart 2012 tarihinde Yön Sanat Atölyesi yöneticileriyle atölye bünyesinde çalışmalar yapan engelli çocukları kabul etti.

Atölye yöneticileri Tekin'e çalışmalarına katkısı dolayısıyla plaket verdi.

Gürsel Tekin, kabulün ardından düzenlediği basın toplantısında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmayı hatırlatarak, “CHP'de çok başarılı bir yüz nakli gerçekleştirildi.” dediğini kaydetti. CHP'nin 89 yıllık tarihinde hiçbir zaman yüz değişimi yaşanmadığını ifade eden Tekin, “Yüzümüze baktığımızda Mustafa Kemal Atatürk, İsmet İnönü, Bülent Ecevit, Deniz Baykal ve Kemal Kılıçdaroğlu'nu görüyoruz. CHP'de yüz nakli olmaz. Sayın Başbakan galiba kendisiyle karıştırıyor.” dedi.

Tekin, “CHP'nin 30 yıl önce ne ise bugün de aynı olduğunu, Başbakan Erdoğan'ın yüz değişimini yanlış adreste aradığını.” ifade etti.

Cumhuriyet Halk Evleri'ne soruşturma
Gürsel Tekin, savcılığın kendisinin de başkanı olduğu Toplumsal Eğitim ve Geliştirme Derneği'nin Cumhuriyet Halk Evleri (CHE) hakkında soruşturma açtığını ifade etti.

Soruşturmanın, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün “Kanuna aykırı eğitim kurumu açmak” gerekçesiyle ihbarı üzerine açıldığını belirten Tekin, CHE'nin kamu kaynaklarını kullanmayan sivil bir sosyal proje olduğunu söyledi.

Anahtar Kelimeler
    Çarşamba, 07 Mart 2012 15:34

Bağlantılı Konular