"Biz, Bülent Arınç-Erdoğan değiliz"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, 11 Kasım 2013 tarihinde CNN’de Aykırı Soruların yayın konuğu oldu.

Tekin, “Kılıçdaroğlu sizi yarı yolda mı bıraktı?” sorusuna da, “Aday adaylığım Sayın Genel Başkanın bilgisi dâhilinde oldu.” dedi.

Gürsel Tekin, geçtiğimiz günlerde CHP ‘ye katılan Mustafa Sarıgül’ün Başbakan Erdoğan için dünya lideri demesini de eleştirdi. Başbakan’ın, Gezi olayları sırasında Eskişehir’de hayatını kaybeden Ali İsmail Korkmaz’ın ardından “Polis destan yazıyor.” sözlerini hatırlatan Tekin, “Böyle bir Başbakan nasıl dünya lideri olur?” diye konuştu.

Gürsel Tekin, Sarıgül’ün sonradan beyanını düzelttiğini belirterek, “Başbakan’a ‘dünya lideri’ demek için aklını peynir ekmekle yemiş olmak gerekir.” dedi.

Gürsel Tekin, Enver Aysever’in, “Sanki Sarıgül CHP’ye değil, CHP Sarıgüle katıldı.” eleştirilerine manidar cevap verdi. Tekin, “İçimi paramparça eden şeyler oldu, açıtan şeyler oldu, ben 30 yıllık CHP’liyim, CHP’nin 90 yıllık tarihi sürecine baktığınızda partiye insanlar elbette katılabilir, gelebilir, gidebilir, hiç itiraz yok ama yöntemler çok doğru yöntemler değildi.” dedi.

Tekin sözlerini şöyle sürdürdü:
“Biz, Bülent Arınç-Erdoğan değiliz, bu düşüncelerimizi her alanda söyleyebilecek insanlarız, yanlışa yanlış demeyelim mi? süreç yanlış oldu, yöntemler doğru olmadı.”

    Pazartesi, 11 Kasım 2013 19:02

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica