Yılın Siyasetçisi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin 25 Ocak 2013 tarihinde, Meclis Dergisi tarafından Yılın Siyasetçisi olarak seçildi.

Gürsel Tekin tören sonrası şöyle konuştu:
“Son günlerdeki tartışmaya gelince, bu tartışmanın sadece bugüne mahsus olmadığını, özellikle Ana Muhalefet Cumhuriyet Halk Partisi’ni itibarsızlaştırmak için çok ciddi özel çabaların sarf edildiğinin bilinci içindeyiz.

Sayın Genel Başkanımızın olağanüstü hoşgörüsünü birçok arkadaşımız suiistimal etmek durumunda. Siyasi partilerde, hele sosyal demokrat Cumhuriyet Halk Partisi’nde herkes kendisini rahatlıkla ifade edebilir. Düşüncelerini özgürce ifade edebilir. Ama, düşünceleri özgürce ifade etme alanları Parti Meclisidir, grup toplantılarıdır.

Bunun dışında herhangi bir arkadaşımızın Cumhuriyet Halk Partisi’nin kurumsal kimliğini kamuoyunda tartışmasını kabul etmek mümkün değildir. Umut ediyorum bu son olur. Bunu sadece CHP Genel Başkan Yardımcısı olarak söylemiyorum. 30 yıldır bu gelenekte olan partinin bütün kademelerinde görev yapan bir arkadaşınız olarak söylüyorum.

Sayın Genel Başkanımızın olağanüstü bir hoşgörüsü var. Demokrasiye, özgürlüğe bakışı var. Arkadaşlarımız umut ediyorum ki bundan sonra partinin kurumsal kimliğini kamuoyunda, basında, medyada tartışmaya kalkışmazlar diye düşünüyorum.”

    Cuma, 25 Ocak 2013 11:05

Bağlantılı Konular