Başbakan CHP'nin projelerini hayata geçiriyor

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, 19 Kasım 2013 tarihinde Beyaz TV’nin Ne Var Ne Yok programının konuğuydu.

“İktidarın tartışılmayıp, muhalefetin tartışıldığı bir tek ülke Türkiye kaldı.” diyen Gürsel Tekin, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun Türkiye’de en yüksek hoşgörüsü olan tek lider olduğunu ifade etti.

Gürsel Tekin, CHP içindeki karışıkları açıklayarak bunların aile içinde olduğunu da belirtti. Ayrıca vicdani ret için de şunları söyledi:
"Türkiye'de bunun uygulanabilirliği bana göre çok zor. Hem geleneklerimize çok uygun değil. Doğrusu bunu nasıl işleyecek, hangi kurallar içerisinde getirecek bunu tam bilmiyorum. Kişisel olarak benim görüşüm kolay askerlik. Kolay askerlik ya da bedelli adı neyse bunu dediğimizde Sayın Başbakan bize çok sert bir uslüpla cevap vermişti, 'Vatanı kim koruyacak kardeşim?' Bedelli, Osmanlı'dan beri tartışılıyor. Bu beş ay içerisinde ne değişti de Sayın Başbakan 90 derece dönüş yaptı? İki, 'O kadar kolay değil kardeşim, referanduma götürürüz.' demişti. Bütün buna baktığımızda, görüyorum ki Sayın Başbakan, seçim öncesi Cumhruiyet Halk Partisi'nin bütün projelerini eleştirmişti; şimdi aşama aşama CHP'nin projelerini hayata geçiriyor.

Anahtar Kelimeler
    Salı, 19 Kasım 2013 11:46

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica