Kemal Kılıçdaroğlu: "Hükümetin meşruiyeti yoktur!"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu grup toplantısında Başbakan ve oğlu Bilal Erdoğan arasında geçen ses kayıtlarını dinleterek, "Hükümetin meşruiyeti yoktur. Devleti soyan başbakanlık koltuğunda oturamaz." dedi.

"Türkiye Cumhuriyeti tarihinde bugün yeni bir gün. Genel ahlakı ve hukukun ilkelerini savunacağız.  17 Aralık'ta 2 önemli olay oldu. Birinci olay Salih Yiğit Tekin TBMM önünde açım deyip kendisini yaktı. İkinci olay Türkiye tarihinin en büyük yolsuzluk ve rüşvet operasyonu. Sadece biri görmüyor. Racep Tayyip Erdoğan. Utanmıyor da.

İlk defa bir bakan istifa ederken yolsuzluğun kaynağının başbakan olduğunu itiraf etti. Başbakan oğlum üzerinden bana ulaşıyorlar dediğinde, Türk halkı kavrayamadı. Bugün tablo çok net. Görevden alınmalar oldu. Aksaray Valisi alınıp gelindi ve İstanbul'a emniyet müdürü oldu. Her operasyon Başbakan'ın elinde."

Reza Zarraf ile ilgili de konuşan Kemal Kılıçdaroğlu şöyle konuştu: "Her şekilde Başbakan onu korudu ve herşey Türkiye'nin gözü önünde oldu.

Başbakan sonuna kadar gideceğim dedi, ama tam tersini yaptı. Aksaray valisini getirdi. İnternet Yasası Bakanlar Kurulu'nda konuşulurak gelen bir yasa teklifi değildir. Bunların amacı, "yolsuzluk operasyonunu biran önce nasıl kapatırız"ın telaşı. Ancak yolsuzluk ve rüşvetin boyutları o kadar büyük ki henüz bunu örtecek bez yok."


"Bugün anladık ki Başbakan'ın kendisi Başçalan'dır"
Dün internete düşen ve basına yansıyan tapeleri dinleten Kemal Kılıçdaroğlu, "Allah kimseyi yolundan şaşırtmasın." "Herkes bir daha kendisine sorsun. Dünya'da ilk defa bir hükümet devleti soydu. Benim üzüldüğüm hala ona inanan yurttaşlar var." dedi.

Medyaya da seslenen Kılıçdaroğlu, "Ya havuz medyası olacaksınız ya da halkın yanında olacaksınız. Gerçekleri göstermeniz gerkiyor, bu sizin göreviniz. Bu hükümetin meşruiyeti yoktur. Doğrudan mesyaya müdahale eden bir adam var. Arabalarda paraları taşıyacak. Tavsiyem ya yurt dışına kaç ya da başbakanlıktan istifa et. Devleti soyan başbakanlık koltuğunda oturamaz." şeklinde konuştu.

    Salı, 25 Şubat 2014 14:30

Bağlantılı Konular