"Sevgili Recep Bey, sen makamını kullanarak oğluna çıkar sağlıyorsun"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu grup konuşmasında fotoğraf ve belgelerle Başbakan’ın, AKP Hükümeti’nin ve yandaşlarının yolsuzluklarını gözler önüne serdi.

"Bunlar kesin kefene cep yapacaklar. Bunların dolar yeşili hastalıkları var."

"Urla’da koya villa yapacaklar. Vali diyor ki birinci derece SİT alanında inşaat yapamazsın. O da abisine şikayet ediyor,  iki villa da size ait, vali izin vermiyor diye. Abi dediği Başbakan. Başbakan iki villa uğruna devletin valisini sattı, onu gönderdi başka yere."

"TÜRGEV diye bir vakıf var. Erdoğan Ailesi’nin kurduğu. Başında da Bilal oğlan var. Benim oğlumla uğraşmayın diyor. Sevgili Recep Bey, sen makamını kullanarak oğluna çıkar sağlıyorsun. Nüfüz ticareti yapıyorsun. Sen, şu ihaleyi sana vereceğim, rüşveti de oğlumun vakfına ödeyin diyorsun."

"TÜRGEV’in vakıf bankasında, TR 20020001500158048013239675 nolu hesabı var mı? İki bu hesaba 26 Nisan’da 99 milyon, 999 bin 990 dolar para yattı mı? Bu para neyin parasıdır?"

"Efendim hayır işi yapıyoruz. “Ne demek hayır işi yahu? Arsayı buna ver diyorsun, senin o arsa oraya bedava verilir mi? Bunun adı nüfuz ticaretidir. Sen oğlunu yolsuzluğa bulaştırdın. Sen ne kadar büyük bir günah işlediğinin farkında mısın? Bir baba evladını nasıl bu konuma düşürebilir? Benim vicdanım sızlıyor yahu, senin vicdanın nasıl sızlamıyor?"

"Unuttun mu Recep Bey, ‘evladından hırsızlık öğrenen baba görmedim’ diyordun. Hırsızlık babadan oğula geçer, evlattan babaya değil."

    Salı, 28 Ocak 2014 16:49

Bağlantılı Konular