"Başçalan ünvanı senin yakana yapışacaktır. Alnına yazacağım senin bunu"

Başbakan bir fotoğraf gösterirken bile sahtekarlık yaptı. Ben kapı gibi belge göstereceğim, kendi imzasıyla. Şimdi utanır mı? Utanması için ar damarı lazım, o da yok.”

”Başbakanlık Personel Prensipler Genel Müdürlüğü’nün 22 Ocak 2004 tarihli, altında Başbakan’ın imzası bulunan bir belge. Bu belgede ‘Erdoğan’ın Zimmet, kamu taşıma biletlerinde kalpazanlık, resmi evrakta sahtecilik fiillerinden ötürü dosyası, belgeleri, raporları var, dokunulmazlığını kaldırın’ deniliyor.”

“Özellikle AKP’ye oy veren yurttaşlarıma bir fotoğraf daha göstereyim. Tarih 24 Kasım 2013. Yani 17 Aralık’tan üç hafta önce. Fotoğrafta Rıza Zarrab var, Ali Ağaoğlu var, Erdoğan Bayraktar var, Altındağ’da iş yürüten. Gensorudan kurtulan Suat Kılıç var. Erdoğan var, başçalan. Ve Emine Hanım var.”

“Başbakan, “Yahu o tarihte operasyon yapılmadı, ben bunların ne olup olmadığını bilmiyordum” diyebilir. Ama o da yalan. Çünkü, 18 Nisan 2013 tarihinde, bu olaydan çok önce. MİT Başbakan’ın önüne üç sayfalık rapor koymuş. Raporda,  “Rıza Zarrab’ın Bakanlar Zafer Çağlayan ve Muammer Güler ile mevcut ilişkisinin ortaya çıkması halinde, söz konusu hususların hükümet aleyhine kullanabileceği değerlendirilmiştir” deniliyor. Yani MİT uyarmış.”

“Bu Zarrab bir bakana 500 bin dolar rüşvet gönderecek, telefon ediyor arkadaşına diyor ki; “Abi yarın güzel bir tane çikolata lokum yaptır. Bir tane gümüş tabak, içine çikolata dizdir, bir tanede çikolata kutusu olsun. Onun içine de 500 bin yerleştir. Sadık biliyor. İstinye tarafında bir yer var ya. Egemen’e gidiyor. Daha önce de göndermiştik ya 500, 500. Başçalan ile aynı protokolde oturan bu Zarrab, bir bakana da 700 bin liralık kol saati vermiş.”

“Bir bakana 28 kez, rüşvet veriliyor. Toplamı 52 milyon dolar. Bir başka bakana 10 kez rüşvet veriliyor, toplamı 10 milyon dolar. Bir başka bakana, üç kez rüşvet veriliyor, toplamı 1,5 milyon dolar. Başaktör kim? Başbakan ile aynı safta, başçalan!”

“Bakanlarla ilgili fezleke geldi. Adam gibi Meclis’e gönder, yüce divan da yargılansınlar. Yolsuzluk yapan kimsenin yanında durma. Yoksa bu başçalan ünvanı senin yakana yapışacaktır. Alnına yazacağım senin bunu.”

“Hala kalkmış, yok 2004’te, 2005’te bu oldu. Yahu açıkça söylüyorum. Yolsuzluk varsa sonuna kadar gitmeyen namerttir.”

    Salı, 28 Ocak 2014 16:41

Bağlantılı Konular