Kılıçdaroğlu Erdoğan'a, "Alnın temizse, verilmeyecek hesabın yoksa, neden korkuyorsun?" dedi

“Gözü kararmış Başbakan’ın, CHP’yi nasıl yolsuzlukla suçlarım diye çırpınıyor. Senin boyun yetmez buna boyun. Çünkü sen helale değil, harama ortak olan adamsın. Bizden hesap soracakmış, kimsin sen?”

“Başbakan tahrif ettirdiği resmin önünde durmuş ve eline tutuşturulan belgeyi okuyor. Olay 2004’te olmuş. 9 Ağustos 2004’te imar yolsuzluğu şikayet edilmiş, Mülkiye müfettişleri araştırmışlar, 27 dosya savcıya, mahkemeye, Danıştay’a gitmiş, sonuçta biri hakkında dava açılmış. Şişli 9. Asliye Ceza Mahkemesi de o dosya hakkında beraat vermiş, yani 27 dosyanın tümü aklanmış.”

“Al dosyaları çık karşıma, senin istediğin tv’de, istediğin gazetecilerle bana soru sor. Gelmem, gelemem diyor. Niye gelemiyorsun Recep Bey? Alnın temizse, verilmeyecek hesabın yoksa, neden korkuyorsun? Sen başçalansın da onun için korkuyorsun.”

”Sayın Baykal ile ilgili de bir iddia ortaya atıldı. Dendi ki, İsviçre’de bankalarda hesapları var. Hemen ilgili yerlere başvurdu, sordu, Baykal’ın hiçbir hesabı yok diye cevap geldi. Çıktı toplumun karşısına, açık alınla, 'Benim İsviçre bankalarında beş kuruş hesabım yoktur' dedi. Yahu senin hakkında, batılı kuruluşların belgeleri yayınlandı, İsviçre bankalarında sekiz hesabın olduğu söylendi. Dava açacağım dedin, açtın mı? Açmadın. Niye dava açmadın? İki, sen neden Sayın Baykal’ın izlediği yolu izlemedin? Hesabımın olup olup olmadığını bana bildirin demedin.”

Adalet Bakanlığı müsteşarı İzmir başsavcısına  telefon etmiş, savcıyı değiştir demiş. Ben, ‘o müsteşar yerinde kalamaz’ dedim. Meğer bakan da telefon etmiş. Adalet Bakanlığı şu anda boştur. Bakan olarak yolsuzlukları aklamaya çalışan bir kişi vardır onun adı da Bekir Bozdağ’dır.”

“TUBİTAK raporuyla davalar çökmüştür. O arkadaşların artık bir dakika bile hapiste tutulmaları bir demokrasi ve hukuk ayıbıdır. Derhal bunların serbest bırakılması lazım.”

“Defalarca bu ÖYM’ler adalet dağıtmaz, bunlar  siyasal iktidarın sopasıdır, verdikleri kararlar kamu vicdanını rahatsız ediyor dedik.”

AKP, Milli orduya kumpas kuruldu sözünün hala  arkasında duruyorsa, çözüm yeri TBMM’dir. Gelin CHP hazır. Haksızlığı bitirelim, adaleti sağlayalım. Açık çek.”

    Salı, 28 Ocak 2014 16:33

Bağlantılı Konular