"CHP olduğu sürece öğretmenin kılına kimse dokunamayacak"

“Bu diktatör, zor koşullardaki öğretmenin yüksek maaş aldığını söylemişti. Öğretmen maaşı ABD’de 3 bin, Almanya’da 2 bin 300, Fransa’da 2 bin 500, Yunanistan’da 2 bin 166 dolar, Türkiye’de ise 919 dolar”

”Yırtık ayakkabıyla siyasete girdim” demiştin, “Şimdi bu öğretmene, dünyanın en zengin Başbakanı olduğunu nasıl anlatacaksın? Öğretmene gelince fazla, beyefendiye gelince yetmiyor”

”Öğretmenler gününde önce TOMA, sonra jop, sonra biber gazı, sonra su… Şiddet uygulandı öğretmenlere. 24 Kasım 2013, Türkiye’nin ayıplı bir tarihidir”

"Hazreti Ali demiş ki, ‘Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum’ Bu, öğretmene verilen önemi gösteriyor. Sen ne yapıyorsun? Bırak bir harfi onlar seni adam etmeye çalıştılar. Sen ne yaptın, güvenlik güçlerini seferber ettin. ‘Dövün öğretmenleri, kırın ayaklarını…’"

“Sen öğretmeni köle yapmaya çalışıyorsun. Ancak CHP olduğu sürece öğretmenin kılına kimse dokunamayacak. Onlara sahip çıkacağız.”

“Ataması yapılmayan binlerce öğretmen var. Milli Eğitim Bakanlığı’nın 127 bin öğretmen kadrosu boş ancak atama yapılmıyor”

“Ekim 2013′te yoksulluk sınırı 3 bin 741 lira. En düşük öğretmen aylığı ise 1951 lira. Öğretmeni itibarsızlaştırmaya çalışıyorlar. Döverek bunu yapmaya çalışıyorlar. Öğretmenlerin yüzde 89.2′si borçlu, yüzde 96.5′i mesleğinin itibar kaybettiğine inanıyor, yüzde 66.9′u umutsuzluk içinde”

”Uygarlığın temel ölçütü, bir toplumun öğretmene verdiği değerle ölçülür. Dünyanın bütün çağlarında, bütün bilim insanlarının ortak görüşüdür bu”

    Salı, 26 Kasım 2013 11:06

Bağlantılı Konular