Kemal Kılıçdaroğlu: "CHP eleştiriye açıktır"

Grup toplantısında CHP’nin önceki Genel Başkanlarından ve eski Başbakanlardan Ecevit’i anan Kılıçdaroğlu, Ecevit’in bir halk adamı, gönül dostu ve haşhaş ile Kıbrıs çıkarmasını hatırlatarak milli kahraman olduğunu belirtti.

 

“Erdal İnönü’yü de anan Kılıçdaroğlu, “Sosyal demokrat liderler hiçbir zaman şahsi menfaatleri için hareket etmediler. Vefat ettiklerinde bıraktıkları miraslara bakın” dedi.

”Sosyal demokrat liderlerin profiline ve geçmişine bakın, bir de diğerlerininkine bakın. Hiçbir sosyal demokrat lider yırtık ayakkabı ile siyasete girmedi. Ama hiçbir sosyal demokrat lider dünyanın zengin başbakanları arasına da girmedi. Mütevazı, temiz yaşadılar. Kul hakkı yemediler”

Grup toplantısında Atina’ya Cami Yapma ve Yaşatma Derneği’nce Kılıçdaroğlu’na dernek flaması verildi.

Kılıçdaroğlu, grup toplantısına katılan 652. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri başpehlivanı İsmail Balaban’ı da tebrik ederek altın armağan etti.

Kılıçdaroğlu, Ergenekon Davası’nda 16,5 yıl hapis cezası alan Teğmen Mehmet Ali Çelebi’nin bir süre önce Hasdal Cezaevinde gerçekleştirilen nikah töreninde şahitlik yaptığını da hatırlatarak bir kez daha kutladı ve CHP’nin hukukçu milletvekillerinden bu davanın takipçisi olmalarını istedi.

    Salı, 05 Kasım 2013 19:03

Bağlantılı Konular