Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan’ı istifaya çağırdı

Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu sık sık alkış ve sloganlarla kesilen grup toplantısında, CHP’ye katılan eski Kültür ve Turizm Bakanı İstemihan Talay’a parti rozetini takarak tebrik etti. Önceki Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in eşi Nazmiye Demirel için Allah’tan rahmet dileyen Kılıçdaroğlu, Nazmiye Demirel’in örnek Türk ailesini simgeleyen bir kadın olduğunu, bütün yaşamını politikanın içinde geçirdiğini; vakur, saygın konumunu her zaman koruduğunu belirterek şunları söyledi:

-“Şimdi çıkmış, ‘İstihbarat örgütleri arasında koordinasyonsuzluk var.’ diyor. İyi de sen 10 yıldır bu ülkeyi yönetmiyor musun? Ölen 52 kişinin sorumlusu, bütün demokrasilerde siyasi otoritedir. Ölenleri mi sorumlu tutacağız. Sorumlu sensin. Adam gibi adamsan, etik değerlerin varsa, bir nebze olsun ahlak taşıyorsan, o koltukta oturmaz istifa edersin.”

“Askeri helikopterler, binlerce polis ve özel görevlilerle Reyhanlı’ya giden Başbakan,  düşman ülkesine mi sefer yapıyor?”

-“ Benim gibi gidemiyorsun. Vatandaşa ‘merhaba’ diyemiyorsun. Çayını, kahvesini içemiyorsun”

-“Gümrük Bakanı, ‘Güvenlik kamerası yoktur’ diyor. Neden? Çünkü, terör örgütünün militanlarını eğitiyorlar. O militanları, ‘Gidin kardeşinizi öldürün’ diye Suriye’ye gönderiyorlar. Ellerine silah veriyor, ceplerine para koyuyorlar. Güvenlik kamerası olursa tespit edilecek. Terör örgütüne yardım ve yataklık yapan kişinin adı Recep Erdoğan’dır.”

-“Bekliyorum, tazminat davası açacakmış. Açmazsa ‘namert’ diyeceğim”

-”Amerika’da beyzbol sopasını yedikten sonra dünyası değişti Recep Tayyip Erdoğan’ın, Ne yapacağını bilmiyor. Kime saldıracağını bilmiyor.?”

-“90 yıllık Cumhuriyet tarihinde, askerlerin başına çuval geçirildi, adamdan tık yok. Sen hangi ülkenin Başbakanısın? Cilvegözü’nde 14 kişi katledilir, adamdan tık yok. 52 yurttaşımız Reyhanlı’da hayatını kaybeder, sorumlu CHP. Uludere’de 34 yurttaşımız katledilir, sorumlusu yok. “

-“İzlediğin dış politika nedeniyle Ortadoğu’nun şamar oğlanına döndün.”

-“’Yanlış politika güdüyorsun. Ortadoğu’nun bataklığına girme. Girersen çıkamazsın. Kan gölüne döndürürsün orayı. Türkiye’nin itibarını sarsarsın’ dedik. ‘Sen bilmiyorsun’ dedi. Neden? Kendisi ülkeyi yönetmiyor ki. Seni yönetiyorlar, sen ülkeyi yönetmiyorsun. Zaten sorunumuz da o. Ne demişlerdi: ‘Kullanın, deliğe süpürmeyin’ demişlerdi. Sen hala kullanıldığının farkına varmadın mı?

-“Mavi Marmara konusunda ‘yanlış yapıyorsun’ dedik. 9 yurttaşımız şehit oldu. ‘Para vereceğim’ dedi. Her insanı, her mağduru parayla satın alacağını düşünüyor. Çünkü mümkün olsa kefenlerine cep yapacaklar, yanlarına para alacaklar.”
 

    Salı, 28 May 2013 18:32

Bağlantılı Konular