• Gürsel Tekin, Silivri'de Domates Festivali ve Tarım Fuarı'na katıldı
  • Feshane'de Sivas Günleri
  • Gürsel Tekin'den, Başbakan'ın Boyner'i boykot çağrısına tepki
  • Bursa Rozet Takma Töreni
  • Halkın Otobüsü Esenyurt'ta
  • Gürsel Tekin, CHP İstanbul mitinginde

BAŞKANIN PROGRAMI

Temmuz 2019
P S Ç P C C P
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Tekin: Seçim anketleri altüst olacak

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, "Seçmenden sadece iktidar mensuplarına değil o anketleri yapanlara da önemli bir tokat geliyor" dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Sekreteri Gürsel Tekin, CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, ile Eren Erdem, Kars ve Ardahan'da vatandaşlarla buluştu.

Kars Harakani Havalimanı'nda, Cumhuriyet Halk Partisi Kars İl Başkanı Özfer Koçak, CHP Milletvekili Adayları Selami Yiğit, Aysel Boy ve partililerce karşılanan Tekin, Yardakaş ve Erdem,1 Kasım tarihinde yapılacak genel seçimler öncesi CHP Kars il teşkilatı ve milletvekili ile birlikte Ardahan’a gitti. Daha sonra Kars'a dönen CHP Genel Sekreteri Tekin, ilk programında Kars’ın yerel televizyonu Serhat TV’nin konuğu oldu.

Tekin, Yardakaş ve beraberindekiler bu günde CHP Kars Seçim Bürosu'nda partililerle bir araya geldikten sonra şehirde vatandaşları ve esnafı ziyaret etti. CHP adayları Selami Yiğit, Aysel Boy ve İl Başkanı Özfer Koçak ile birlikte Kazım Paşa Caddesi üzerinde esnası ziyaret eden Tekin ve beraberindekiler, Karslılardan CHP'ye destek isteyerek sohbet ettiler.
Kars gravyer peyniri ile kaşar peyniri satan dükkanları ziyaret eden CHP heyeti, esnafın sorunlarını dinledi.

AKP İl Başkanı Adem Çalkın'ın işyerini de ziyaret eden Gürsel Tekin, çalışanlarla da selamlaşarak Çalkın'dan CHP'ye oy istedi. Çalkın'ın seçim çalışmaları nedeniyle iş yerinde olmaması nedeniyle kendilerine başarılar dileyen Tekin: "Geldik çay kahve içecektik, ucuz kurtuldu" şeklinde espri yaptı. Gürsel Tekin buradan ayrıldıktan sonra bu kez de Ak Parti İl Başkanı Adem Çalkın'ın işyerinin karşısında bulunan CHP İl Başkanı Özfer Koçak'ın işyerini ziyaret etti. Burada tezgahın arkasına geçen Gürsel Tekin ve Barış Yarkadaş, bir müşteriye altın yüzük önerdi.

Kazım Paşa Caddesi üzerinde işyerlerini ziyaret eden ve ardından değerlendirmede bulunan Tekin, daha sonrada gazetecilerin sorularını cevaplandırdı. Seçime sayılı günler kala seçim anketlerinin yapıldığının hatırlatılması üzerine Tekin: "O anketlerin hepsi asparagastır. Anketlerin hepsi alt üst olacak. Seçmenden sadece iktidar mensuplarına değil o anketleri yapanlara da önemli bir tokat geliyor" dedi.
Semim öncesi yasak olmasına rağmen açılışlarda törenler yapılmasını da eleştiren Tekin: "Baba ocağındayız. 35 yıl önce ayrıldık memleketimizden. Bu caddeleri çok özlemişiz. İnsanlarımızın sıcak yaklaşımı bizleri mutlu ediyor. Kent ile ilgili anlatacak çok şey var. Kars, 81 vilayet içerisinde palanlı yapılaşma bakımından özellikli tek kenttir. Kars'ta çarpık yapılaşma şehri mahvetmiş. Bu nedenle çok üzücü tablolarla karşılaşmaktayız. Son derece mutlu olduğum şey ise Kars ve Ardahan’da seçmen artık bu gidişatın farkında ve halkımızın CHP'yi tercih edeceklerini ve bunu da çok net bir şekilde ortaya koyduklarını gözlemledim. 13 yıldan beridir yasak olmasına rağmen açılışlarda törenler yapılmasına da alıştık. Geçtiğimiz gün de Eskişehir'de Yılmaz Hoca açıkladı. Açılışı törenle yapılan 35 projeler belediyelerin projesidir. Bu ülkede 17, 25 Aralık olaylarını yapanların bu işleri yapmaları da çok anormal bir konu değildir" şeklinde açıklama yaptı.

Kars'ı daha canlı ve cıvıl görmek istediğini belirten CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş da, Kars ve Ardahan’da işsizlik ve göçün en önemli sorunların başına geldiğine dikkat çekerek tüm bu sorunların CHP iktidarıyla son bulacağını söyledi.
CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem de Kars ve Ardahan'da öncelikli olarak işsizlik ve göç nedeniyle yerel problemlerin oldukça fazla olduğunu söyledi. Bunun yanı sıra etnik ayrımcılık nedeniyle barış probleminin de olduğuna vurgu yapan Erdem: "Kars ve Ardahan'da işsizlik ve göç sorununu var. Barış problemi var. İnsanlar arasında etnik ayrımcılığın körüklendiği bir dönemde Kars'ta barış ve istihdamın hakim olması gerekiyor. Bu nedenle Kars'ta Cumhuriyet Halk Partisinin desteklenmesi gerekiyor. CHP iktidarı, tüm Türkiye'de olduğu gibi Kars'ta tüm sorunları çözmek için var" dedi.

Haber: Gerçek Gündem

Anahtar Kelimeler
    Salı, 20 Ekim 2015 13:05
Yandex.Metrica