• Gürsel Tekin Adıyaman Günleri'nde
  • 1-5
  • Gürsel Tekin Niğde'de
  • CHP, seçimler, rozet merasimi, İzmir
  • Gürsel Tekin Tekirdağ'da
  • Öteki Türkiye

BAŞKANIN PROGRAMI

Ağustos 2019
P S Ç P C C P
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Diyarbakır tanıtım günleri

Ankara Atatürk Kültür Merkezi’nde yapılan "Diyarbakır Tanıtım Günleri" muhteşem bir tanıtım fuarıyla gerçekleşti. Gürsel Tekin de bu tanıtım günlerine katıldı.

Diyarbakır'ın tarihi, turistik yerleri, kültürü ve yemeklerinin tanıtıldığı "Diyarbakır Tanıtım Günleri" büyük bir beğeniyle takip edildi. Diyarbakır Valiliği'nin desteğiyle Ankara'da ''Diyarbakır Tanıtım Günleri'' organizasyonu gerçekleştirildi. Tanıtım günlerine katılan birçok kamu kuruluşu, sivil toplum kuruluşu ve özel işletmelerin katıldığı fuar Diyarbakır’ın marka değerinin yükselmesi içim muhteşem bir tanıtım organizasyonuyla yapıldı. Fuara katılan misafirler, fuarda oynanan Diyarbakır folkrol oyunlarına eşlik ederek fuara renk kattılar.

Karpuz ilgi odağı oldu
Ankara'daki ''Diyarbakır Tanıtım Günleri'' fuarında en renkli stantlardan biri olan Diyarbakır İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünün standı, fuara gelen ziyaretçilerin ilgi odağı oldu. Stantta sergilenen meşhur ve kocaman Diyarbakır karpuzunun yanında pestil, sucuk, üzüm ve peynir gibi yöresel ürünler Ankaralıların ilgi gösterdiği ürünler oldu. 50 kiloyu bulan Diyarbakır karpuzunun içi oyulmasıyla birçok ziyaretçi çocuğunu karpuzun içine koyarak hatıra fotoğrafı çekti. Diyarbakır tarımının tanıtıldığı fuar çok güzel ve unutulmaz anlara imza attı.

Fuara yerli turist ve siyasetçi akını
Ankara’daki "Diyarbakır Tanıtım Günler" fuarını beklenenin üstünde yerli turist ziyarete etti. Diyarbakır’ın yöresel ürünleri ve yemekleriyle Ankaralıların kendine hayran bıraktı. Fuar süresince halkın ilgisinin devam etmesi görülmeye değerdi. Diyarbakır Tanıtım Günleri fuarına siyasetçiler de yoğun ilgi gösterdi. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker, Bakan yardımcısı Kutbettin Arzu, TBMM eski başkanı Hikmet Çetin, Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, Eski Bakan Salim Ensarioğlu, Eski TBMM Başkanı Hikmet Çetin ve CHP Genel Başkan Yardımcıları Sezgin Tanrıkulu, Gürsel Tekin ve İl Müdürümüz Mehmet Ali Koçkaya fuar açılışına katılarak stantları tek tek ziyaret ettiler. TOBB Başakanı Rıfat Hisarcıkoğlu, Nihay Özdemir, Ali İhsan Kaya ve Kamil Ceylan gibi birçok işadamı da fuara katılarak ayrı bir renk oluşturdular.

Anahtar Kelimeler
    Cuma, 28 Eylül 2012 13:51
Yandex.Metrica