YALOVA

Yalova, Marmara Bölgesi'nde yer alan ve Marmara Denizi'ne kıyısı bulunan ildir. Nüfus: 211.799 Alan: 874km²

"Rıza Zarrab serbest bırakılacak"

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, partisinin Yalova belediye başkan adaylarına destek amacıyla Yalova'ya geldi. Gürsel Tekin Atatürk Spor Salonu'nda düzenlenen programda yaptığı konuşmada, "Yalova'da seçimi kazanacak ve İstanbul'la Yalova'yı kardeş şehir yapacağız." dedi.
 
İlk olarak CHP Belediye Başkan Adayı Vefa Salman'ın seçim ofisine giden Gürsel Tekin'e CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce eşlik etti. Buradan sonra Merkez Camisi'ne geçen Gürsel Tekin Cuma namazı öncesi vatandaşlarla sohbet etti. Cuma namazının ardındna Yalova Karslılar Derneği'ne geçerek dernek üyeleri ile sohbet etti. Daha sonra CHP Termal Seçim İrtibat Ofisi'nin açılışına katılan Gürsel Tekin'e Termal halkı da ilgi gösterdi. 
 
CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin'in bir sonraki durağı ise Atatürk Spor Salonu oldu. Salonu dolduran partililer ve vatandaşların alkışları eşliğinde salona giren Gürsel Tekin halkı selamladı. 
 
 CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin burada yaptığı konuşma Rıza Zarrab ile ilgili ilginç iddialarda bulundu. Zarrab'ın 25 Şubat'ta serbest bırakılacağını dile getiren Gürsel Tekin,  "Bu ülkeyi soyan adam bugün serbest bırakılmış. Buradan tarih veriyorum. Rıza Zarrab'ta 25 Şubat'ta serbest bırakılacak. Ben bir şeyi talep ediyorum. Yüreğiniz yetiyor 76 milyon insana saygınız varsa Rıza Zarrab'ın ofisine girip çıkanların kamera görüntülerini kamuoyu ile paylaşın. O fotoğrafları görünce siyasetten nefret edecek AKP'ye oy verenlerde ne kadar büyük günah işlediklerini görecekler. Açamazlar. Açarsalar kim çıkar kendileri çıkarlar." şeklinde konuştu. 
 
CHP Yalova Belediye Başkan Adayı Vefa Salman'ı da Yalovalılara emanet ettiğini dile getiren Gürsel Tekin, "Yalova İstanbul'un bir parçasıydı. İstanbul vefalı bir ildir. Yalova'da vefasını unutmayacak. Yalova'yı da, İstanbul'u da, Ankara'yı da alıp İstanbul ve Yalova'yı kardeş il ilan edeceğiz. Ben Vefa kardeşimi Yalova'ya Yalovalıları da Allaha emanet ediyorum." dedi. 
 
Haber: Yalova Gazetesi
 
    Cumartesi, 15 Şubat 2014 00:11
Yandex.Metrica