VAN

Van, Türkiye Cumhuriyeti'nin Doğu Anadolu Bölgesi'nde yer alan bir ildir. Anadolu'nun en büyük kapalı havzası olan Van Gölü kıyısında toprakları verimli, akarsuları bol, iklim koşulları oldukça elverişli bir yerleşim merkezidir. Nüfus: 1.051.975   Alan:19,069 km²

Kılıçdaroğlu ve Gürsel Tekin Van'da

CHP Genel Başkan'ı Kemal Kılıçdaroğlu ve Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, depremin ardından Van'ı ziyaret ederek ilk izlenimleri aktardılar.

Gazetecilerin soruları üzerine konuşan Kılıçdaroğlu, "Kızılay'ya irtibat kurduk. Bölgeye çok sayıda çadırın ve yardım malzemesinin geldiğini söylediler. Ancak yine de çadır ihtiyacı var." dedi. İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin'e yurttaşların ihtiyaç taleplerini ilettiğini de belirten Kılıçdaroğlu, "Türkiye Cumhuriyeti büyük bir devlettir. Bu yarayı da saracaktır. Yarayı saracak gücümüz var." ifadesini kullandı.

CHP'li Antalya, İzmir ve İstanbul'daki 12 belediyenin de harekete geçirildiğini belirten Kılıçdaroğlu, "Arkadaşlarımız bir kampanya düzenliyor. Yardımlar en kısa süre içinde bölgeye ulaşacak." dedi. Kılıçdaroğlu, bölgedeki yardımlarda koordinasyon sorunu yaşandığını da belirtti.

Kılıçdaroğlu'nun Van'daki çalışmalarına yardımcıları Gürsel Tekin, Sezgin Tanrıkulu, PM Üyesi Hüseyin Yaşar ile Malatya Milletvekili Veli Ağbaba da eşlik ediyor.

Anahtar Kelimeler
    Pazartesi, 24 Ekim 2011 12:07
Yandex.Metrica