ŞANLIURFA

Şanlıurfa, Türkiye Cumhuriyeti'nin Güneydoğu Anadolu Bölgesinde yer alan bir sınır ilidir. Kurtuluş Savaşı'nda gösterdiği başarıların hatırasından dolayı 1984 yılından sonra Şanlı ünvanını almıştır. Nüfus:1.762.075  Alan:18,584  km²

Gürsel Tekin, Urfa'da hastane ziyareti gerçekleştirdi

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, Atmak ve Şerki ailelerinin barış yemeğine katılmak için bugün karayolu ile Şanlıurfa'ya geldi.

Sabah saatlerinde Gaziantep'ten Şanlıurfa'ya gelen Gürsel Tekin'e, CHP İstanbul Milletvekili Urfalı Mahmut Tanal ve Adana Milletvekili Ali Demirçalı da eşlik ediyor.

Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesini ziyarete den Tekin ve beraberindekiler, burada incelemelerde bulundular. Hastalara geçmiş olsun dileklerinde de bulunan Gürsel Tekin, vatandaşların sorunlarını dinledi.

Tekin, yaptığı açıklamada, bundan sonraki süreçte Urfa'ya önem vereceklerini belirterek, "Her ne kadar Urfa'da partimizin vekili olmasa da diğer illerimizdeki milletvekilleri ile Urfa'nın sorunlarını takip edeceğiz. CHP'nin Urfa'da eski günlerine kavuşması için var gücümüzle çalışacağız" dedi.

Gürsel Tekin ve beraberindekileri, hastane ziyaretinin ardından Atmak ve Şerki ailesinin barış yemeğine katılmak üzere Hilvan İlçesi Salınca köyüne hareket ettiler.

Haber: Şanlıurfa Olay

Anahtar Kelimeler
    Cuma, 30 May 2014 13:14
Yandex.Metrica