SAMSUN

Samsun, Karadeniz Bölgesi'nin Orta Karadeniz Bölümü'nde Yeşilırmak ve Kızılırmak deltalarının arasında kalan verimli bölgede yer almaktadır.
Nüfus: 1.251.722  Alan: 9,490 km²

Tekin, Samsun'dan Meydan Okudu

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, bir tanıdığının yakınının cenazesi için geldiği Samsun'da, partisinin il teşkilatını ziyaret etti. Bir süre partililerle görüşen Tekin, daha sonra ülke gündemine yönelik değerlendirmelerde bulundu.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun suçlamalarına maruz kalan ve bu konuda tazminat kazanarak Kayserililere sucuk dağıtan Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki'yi hedef alan Tekin, "Belediye Başkanına hodri meydan diyorum. Kayseri'de veya kendi seçeceği bir televizyonda hayata geçirdiği yüzlerce imar yolsuzluğunu canlı yayında karşılıklı tartışalım. İmar yolsuzluklarının hepsini bir bir ortaya koyacağım." şeklinde konuştu.

"Dokunulmazlık konusunda çok netiz"
BDP milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılması konusuna da değinen Tekin, CHP'nin 2001 yılındaki çizgisinde olduğunu vurguladı. Bir siyasi parti ya da milletvekiline göre yasa değiştirilemeyeceğini savunan CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, sözlerine şöyle devam etti: "2001 yılında televizyonlara çıkan CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, kim başbakan olursa ilk iş olarak milletvekili dokunulmazlığını kaldırılacaklarını beyan etmişti. Geçen senelere rağmen dokunulmazlıklar neden kaldırılmadı? Dokunulmazlıkların kaldırılması konusunda dünyada örnekler var. CHP milletvekili dokunulmazlığının kürsü dokunulmazlığı ile sınırlandırılması gerektiği görüşündedir. AK Partili milletvekillerinin yüzde 60'ı yolsuzlukla suçlanıyor. Bunu görmemek gibi bir durum olamaz. Dokunulmazlık noktasında çok netiz. 2001'de hangi noktadaysak şimdide de oradayız."

Anahtar Kelimeler
    Çarşamba, 12 Aralık 2012 12:16
Yandex.Metrica