MUĞLA

 

Muğla, Türkiye' nin Ege Bölgesi'nde yer alan, topraklarının küçük bir kısmı Akdeniz Bölgesi içine giren, Ortaca, Dalaman,Fethiye,Datça ve Bodrum gibi tatil bölgeleri ile ünlü ildir. Nüfus:851.145 Alan:13.338 km²

Kılıçdaroğlu ve Tekin Muğla'da Yatağan işçilerini ziyaret etti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin Muğla Yatağan'da özelleştirmeye karşı eylem yapan işçileri ziyaret etti.

Kılıçdaroğlu, "Daha öncede buraya eyleme destek vermek amacıyla geldim. Daha öncede Muğla milletvekillerimiz ile parlemantodaki işçi kökenli milletvekillerimiz sizlerin sorunlarını sık sık gündeme getirdi, sizlere destek verdi. Sizin eyleminizi bir hak arama eylemi olarak görüyor ve değerlendiriyoruz. Demokrasilerde hak aramak çok önemlidir. Madenler zaten Anayasa'ya göre devlete aittir. İşletmeyi de devletin yapması lazım. Çünkü yer altında çalışmanın çok zor olduğunu biliyoruz. Yeraltı çalışmanın uluslararası çalışma örgütünün belirlediği kuralları vardır. Çoğu zaman o kuralları ihlal edeler ve Soma'daki gibi çok acı tablolar ile maalesef karşı karşıya kalıyoruz. Soma en tipik örneklerinden biridir. Burada yapılan özelleştirmeyi siz emek dünyası olarak yakından izlerken bizde siyasetçi olarak emeği korumak için yakından izliyoruz. Siz bu mücadeleyi verirken Ankara'daki bazı kesimlerin sizden yana çok net tavır almaları lazım. Bu açık söylemek zorundayım. Ankara'ya gittiniz, kendinizi zincirlediniz eylem yaptınız. Fakat belirli bir kesim yanınızda olmadı. Siz hak arıyorsunuz emek en yüce değerse bütün işçi örgütlerinin sizin yanınızda olması lazım. Biz zaten destek veriyoruz. Sendikasız işçilerininde yanındayız her sendikanın yanındayız. Bizim isteğimiz şu. Biribirimize destek vermek zorundayız. Burada 310 gündür mücadele ediyorsunuz. Dolayısı ile birilerinin ise destek vermesi lazım sendikalarında destek vermesi lazım. Biz siyasetçi olarak bunu TBMM bunu konuşuyoruz" dedi.

    Salı, 22 Temmuz 2014 19:06
Yandex.Metrica