KONYA

Konya, Türkiye'nin İç Anadolu Bölgesinde yer alan Türkiye'nin yüzölçümü açısından en büyük ilidir. Nüfus bakımından Türkiye'nin 6. büyük kentidir.Dünyanın en eski yerleşimlerinden biri olan Çatalhöyük UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne alınmıştır.  Nüfus:2.052.281 Alan:38.257 km²

Gürsel Tekin, Seydişehir'de vatandaşlarla buluştu

CHP Seydişehir ilçe teşkilatının düzenlediği mitinge Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin katıldı. Seydişehir girişinde CHP Seydişehir İlçe Başkanı Namık Özden Belediye Başkan Adayı Muzaffer Özdemir Parti Yöneticileri Belediye Meclis Üyesi adayları ve çok sayıda partili tarafından karşılanan Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin çarşı merkezinde hazırlanan miting alanına geldi.

Mitingdeki kalabalıktan memnun kalan Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin sözlerine "Sizler belli ki karar vermişsiniz, böyle bir iş gününde, mesai gününde toplanmışsınız Muzaffer Özdemir'i Başkan yapacaksınız Muzaffer başkanın sonuna kadar arkasındayız."  diyerek başladı.


"Ülkede sorun çok, 90 yıllık Cumhuriyet tarihinde ilk kez bu kadar sorunlu hale getirildi" diyen Gürsel Tekin, "Seydişehir 30 Mart günü sandığa gidince ya pisliğe, yolsuzluğa bulaşmış bakan evlatlarını tercih edeceksiniz yada pırıl pırıl vatan evlatlarını tercih edeceksiniz. Hükümetin kabinesinin 3 te 1'i bu ülkeyi soymakla meşgul olmuşlar. Bunların kumpas, kaset gibi hiçbir yalanına inanmayın. MİT 8 ay önce Başbakan'ın önüne bir rapor koyuyor. Bu raporda yabacı iş adamı kabinenizdeki birçok bakanın yolsuzlukla, rüşvetle teslim almış bun gereğini yapın deniliyor. Başbakan ise gereğini yapmadı, niye yapmadı? Bir söz var bütün ortaklıklar bozulur, suç ortaklıkları bozulamaz.  Kabinedeki çeteleşmiş bakanın başı başbakanın ta kendisiymiş. 17 Aralıkta Mevlana'yı anma törenlerine  gelirken bu şebeke suçüstü oldu. Yapılan konuşmalarda ekleme varsa devletin resmi kurumu TİB'e başvur, bizlerde yapılan eklemelerin karşısında duralım, ama başvurmadılar. Mevlana memleketinde bunlara oy verirseniz Mevlana'nın kemikleri sızlar." dedi.

CHP iktidara geldiği zaman çiftçinin, memurun, emeklinin, kazanacağını söyleyen Gürsel Tekin taşeron işçilerine de kadro müjdesi vererek tüm çalışan işçilerin sendikalı hale getirileceğini söyledi.

 

Haber: Seydişehir Haber

    Pazartesi, 24 Mart 2014 10:01
Yandex.Metrica