KIRKLARELİ

Gürsel Tekin, Marmara Bölgesi'nin Trakya yakasındayer alan ilidir. Nüfus:341.218 Alan:6.550km²

"Bize vız gelir"

CHP Genel Başkan Yardımcıları Gürsel Tekin, Faik Öztrak ve Yakup Akkaya Kırklareli'de partililerle bir araya geldi.

CHP Kırklareli İl Başkanlığı'nda partililerle buluşan genel başkan yardımcıları, düzenledikleri basın toplantısında, 28 Eylül Cumartesi Günü Lüleburgaz’da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yapacağı miting hakkında bilgiler verdi. Gürsel Tekin yaptığı konuşmada, “28 Eylül Cumartesi Günü Lüleburgaz’da yapılacak olan mitingde, tarım ve hayvancılıkta yaşanan sıkıntıları dile getirip çözüm yollarının konuşulmasının yanında, Türkiye'nin bütününde yaşanan sorunların da çözümünün konuşulacağını.” belirtti.

Konuşmasına "Her gün baktığınız ağacın ne kadar büyüdüğünü fark edemezsiniz." sözü ile devam eden Tekin, "Adalet ve Kalkınma Partisi'nin son 3-4 yılının ne kadar tehlikeli bir boyuta geldiğini satır aralarında görme imkanınız olmayabilir." dedi.

"Gazeteler ve televizyonlar sindirildi"
Tekin, AK Parti'nin sivil toplum örgütlerini, gazeteleri ve televizyonları sindirdiğini, sendikaları susturduğunu iddia ederek, "Şu anda gazeteleri ve televizyonları açtığımızda birkaç tanesi hariç adeta tek merkezden çıkmış gibidir. Manşetler aynı, ne söyleneceği belli adeta. 12 Eylül döneminde bile bu kadar kontrol altına alınabilmiş değildir. Ana muhalefet veya parlamentoda görev yapan milletvekili arkadaşlarımızın, bilimsellikle ilgisi olmayan, dünyada bilimden uzak bir eğitim sistemi 4+4+4 eğitim sistemine demokratik tepkilerini gösterdikleri için 30 tane milletvekili arkadaşımıza dava açılmış. 30 tane değil bütün CHP’li arkadaşlarımıza dava açabilirsin bu bize vız gelir, bu önemli değil." şeklinde konuştu.

Anahtar Kelimeler
    Perşembe, 26 Eylül 2013 19:15
Yandex.Metrica