İZMİR

İzmir, Türkiye'nin üçüncü büyük metropolü, ve önemli bir fuar merkezi olan liman kenti. İzmir'in batısında denizi, plajları ve termal merkezleriyle Çeşme Yarımadası uzanır.
Nüfus: 4.005.459  Alan:11,973 km²

"İzmir'e kardeş belediye daha gelecek"

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin bugün İzmir'in Karabağlar ilçesinde Karabağlar esnafını ziyaret etti. Esnafın bayramını kutlayan Tekin, vatandaşların sorunlarını dinledi.

Ziyareti sırasında alışveriş yapan halkla da sohbet eden Tekin'in yanına gelen bir kadın, "Direnin, İstanbul'u da kazanın." dedi.

Tekin bunun üzerine, yaşlı kadına sarılarak, "Merak etmeyin, İstanbul Büyükşehir Belediyesi de CHP'li olacak. Seçim sonrası İzmir'e kardeş bir belediye daha gelecek." dedi.

Tekin bir esnafın "Sizi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak görmek istiyoruz." demesi üzerine ise "Gelecek seçimde sizi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak ziyaret edeceğim." cevabını verdi.

Tekin ATM önünde sıra bekleyen yurttaşlarla da sohbet etti. Yurttaşlar Tekin'e, "Aldığımız maaşlar yetmiyor. Geçinemiyoruz." diye dert yandı.

Bazı yurttaşların ise Tekin'le sohbetleri sırasında, "İzmir'deki belediye başkanlarını sokaklarda hiç göremiyoruz. Hepsi odalarına kapanmış, makamlarından dışarı çıkmıyorlar." diye şikayet ettikleri görüldü.

"Başbakan lobilere teslim oldu"
Tekin, daha sonra, esnaf ziyaretini takip eden gazetecilere çikolata dağıttı.

Gazetecilerin; Başbakan Erdoğan'ın İstanbul trafiğiyle ilgili sözlerini hatırlatması üzerine Tekin, "İstanbul'un ulaşım sorununu keşmekeş haline getiren Başbakan Erdoğan'ın bizzat kendisidir. Yıllardır bu yana uyguladıkları hatalı politikalar İstanbul'u yaşanmaz hale getirmiştir. Başbakan beton ve hafriyat lobisine teslim olmuştur. Beton ve hafriyat lobisi karşısında çaresiz durumdadır. Başbakan suçu medyada aramak ve medyayı eleştirmek yerine, yanlış politikalarını gözden geçirsin." dedi.

Tekin'in esnaf ziyaretine, CHP Karabağlar Belediye Başkanı Sıtkı Kürüm, CHP Karabağlar İlçe Başkanı Polat Manduz ile ilçe yönetim kurulu üyeleri de eşlik etti.

Tekin'in esnaf ziyareti yaklaşık 2.5 saat sürdü.

Anahtar Kelimeler
    Pazar, 13 Ekim 2013 21:35
Yandex.Metrica