HATAY

Hatay, Türkiye'nin en güneyinde yer alan ildir. Türkiye'nin önemli eski yerleşim yerlerinden biridir.Nüfus: 1.483.674  Alan: 5.403 km2

Gürsel Tekin: "CHP Hatay'ı 4640 oy farkla kazandı''

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Hatay'daki itirazların sonuçlandığını ve kentin belediye başkanlığını CHP'nin kazandığını açıkladı. Hatay'da İl Seçim Kurulu'nun kararını bekleyen ve partililerle durumu takip eden Gürsel Tekin, saat 14.00'te basına açıklama yaptı. Gürsel Tekin, "İl Seçim Kurulu'na yapılan tüm itirazlar sonuçlandı. Hatay'ı CHP kazandı. CHP'li Belediye Başkanı Sayın Lütfü Savaş, belediye başkanı olarak görevine devam edecek'' dedi.

Devamını oku...

"Siyasetçilerin dillerine ayar vermesi gerek"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, bütün siyasetçilerin dillerine ayar vermesi gerektiğini söyledi.

Devamını oku...

Gürsel Tekin, Hatay'da basın açıklaması düzenledi

Hatay İl Başkanlığı'nda basın toplantısı yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, "Konu CHP olunca Aydınlar, yazarlar, medya, yeri yerinden oynatıyor. Ama hiç kimse, 9 Mayıs'ta Sayın Başbakan'ın Sisi ile bir buçuk saat konuşmasını yazamadı." dedi.

Devamını oku...

Tekin, eylemde ölen gencin ailesine taziye ziyaretinde bulundu

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, protesto gösterilerinde hayatını kaybeden Abdullah Cömert'in ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Devamını oku...

Yandex.Metrica