ERZURUM

Erzurum, Türkiye'nin Doğu Anadolu Bölgesi'ndeki en büyük ve en kalabalık şehridir. Denizden yüksekliği yaklaşık 2000 m. olan Erzurum, tarihin ilk dönemlerinden beri yerleşim yeridir. Nüfus:778.195  Alan:25.066 km2

Gürsel Tekin Erzurum'a gitti

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Ağru'dan sonra Erzurum'a geldi ve CHP İl Başkanlığı kongresine katıldı.

Kongrede, CHP'li Savcı Sayan ile Cesim Alptekin arasında gerginlik yaşandı. Kısa süreli itişmenin ardından Halk Eğitim Merkezi salonundaki kongre salonuna geçildi. Genel Başkan yardımcıları Gürsel Tekin, Sezgin Tanrıkulu, Sena Kaleli’nin yanı sıra Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, parti meclis üyeleri ve çevre illerden gelen il başkanlarının katıldığı genel kurulu İl Başkanı Birol Öztürk açtı.

Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin öncelikleri arasında parti içi hukuksuzluğun yanında ülkede yaşanan hukuksuzluğun da önüne gececeklerini söyledi. Gürsel Tekin, ülkede 2.5 milyon yardıma muhtaç aileye iktidara gelmeleri halinde 600 lira yardım yapacaklarını bununda kaynağının hazır olduğunu bildirdi.

Konuşmaların ardından Kağızman ve Cumhuriyet caddelerinde esnafı dolaşan Gürsel Tekin, Ağrı Muhtarlar Derneği'ni de ziyaret eti. Gürsel Tekin, Doğu İş Merkezi'ni gezerken Savcı Sayan’a tepkiler burada da devam etti. Müdahala eden polis olayların büyümesine engel oldu. Alptekin’in yakınları Gürsel Tekin’in de araya girmesi ile sakinleştirildi. Olayların geçmişten kalma bir iç hesaplaşma olduğu ileri sürüldü. Sayan ve Alptekin olaylarla ilgili açıklama yapmaktan kaçındı. Gürsel Tekin’e ziyaret ettiği bir kahvede Şefik Ok, ipek halı hediye etti. Ağrı’da 60 delegenin kullandığı oylarla tek aday olan Avukat Birol Öztürk yeniden il başkanı seçildi. Gürsel Tekin ve beraberindekiler, Ağrı’dan Erzurum’a hareket etti.

Haber: Gazete Güncel

Anahtar Kelimeler
    Pazar, 06 Şubat 2011 13:39
Yandex.Metrica