EDİRNE

Edirne, Marmara Bölgesi'nin Trakya yakasında yer alan ilidir. Nüfus:399.708 Alan:6.276km²

"Nerede pislik var söyleyeyim"

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce ile CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, önceki gece Edirne Milletvekili Recep Gürkan'm kızı Eylem Gürkan'm düğününe katıldı.

Edirne'de gazetecilerin sorularını yanıtlayan İnce, Başbakan Erdoğan'ın toplumu ayrıştırdığını ileri sürerek, "Türkiye'de siyasette mezhepçiliği konuşan ilk Başbakan, Erdoğan'dır. Meydanlara çıkıp "Ey Kılıçdaroğlu mezhebini söyle, mezhebini söyle" diyecek kadar küçülen, bu kadar siyasetin içine mezhep ilişkilerini sokan kendisidir. "Reyhanlı'da 53 Sünni vatandaşımız öldü" diyerek, ölülerimizi bile Sünni, Alevi diye ayrıştıran Başbakan'ın kendisidir" dedi. Taksim'deki anma törenindeki müdahaleyi de eleştiren İnce, "Hükümetin aklını başına alması lazım. Hükümetin o gençleri anlaması lazım" diye konuştu.

"Pisliğin ana merkezi"
Tekin ise dün partisinin il başkanlığında düzenlediği basın toplantısında Başbakan Erdoğan'ın mitinglerinde partisini eleştirdiğini ve ağza alınmayacak sözler sarf ettiğini belirterek, "Başbakan unutma ki bu tarihçenin hiçbir yerinde hiçbir zaman pislik yoktur. Ama nerede pislik var söyleyeyim. Deniz Feneri'nde, Akbillerinizde, imar yolsuzluklarında, haremizadelerde ve yetim hakkında pislik var. Pisliği arayacaksınız ana merkezi tam da sizin ifade ettiğiniz gibi AKP'dir. O cümlelerin tamamını Başbakan'm kendisine iade ediyorum" ifadesini kullandı.

Haber: Habertürk

Anahtar Kelimeler
    Pazartesi, 24 Haziran 2013 13:23
Yandex.Metrica