EDİRNE

Edirne, Marmara Bölgesi'nin Trakya yakasında yer alan ilidir. Nüfus:399.708 Alan:6.276km²

Besmeleyi siyasete alet ediyorlar

CHP'li Gürsel Tekin, Başbakan Erdoğan'ın suçlamalarına Edirne'den yanıt verdi.

CHP'nin tarihinde 'pislik' olmadığını vurgulayan Tekin, "Asıl pislik Deniz Feneri'nde, akbillerinizde, imar yolsuzluklarında" dedi CHP Edirne Milletvekili Recep Gürkan'ın kızı Eylem Gürkan'ın düğününe katılmak üzere Edirne'ye giden CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, dün partisinin İl Başkanlığında basın toplantısı düzenledi.

"Toplumu ayrıştırma"
Başbakan Erdoğan'ın toplumun iç barışını zedeleyecek, olayları körükleyecek ifadeler kullandığını anlatan Tekin, "3-4 gün sonra biliyorsunuz Sivas katliamının yıldönümü. Daha acımız dinmemişken, bu ülkede Alevi vatandaşlarımızın uğradığı haksızlıklar ortadayken, Sayın Başbakamn bu ifadeleri kullanması büyük bir talihsizlik, aymazlıktır" diye konuştu.

"Yalan dizisini bitir"
Başbakan'ın gerçek dışı olayları bilerek tekrarladığını savunan Gürsel Tekin, "Yüzde 99'u Müslüman olan bir ülkede başbakanın en kutsal değerleri olan cami üzerinde siyaset yaparak çok çirkince cümleler kullanması kabul edilebilir bir anlayış değildir. Türk toplumu da inanmadı. Bir başbakan varsayalım ki buna benzer bir olay olsa da bir sorumlu başbakan kamuoyuyla bunu paylaşmaz" dedi.

"Pisliğin merkezi AKP"
CHP'nin her zaman siyaseten eleştirilebileceğini, ancak hiçbir döneminde pislik içermediğini belirten Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Başbakan'a şu sert ifadelerle yamt verdi: "Ama nerede pislik var söyleyeyim. Deniz Feneri'nde pislik var, akbillerinizde, imar yolsuzluklarında, haramzadelerde ve yetim hakkında pislik var. Pisliği arayacaksınız ana merkezi tamda sizin ifade ettiğiniz gibi AKP'dir."

"AKP'nin imajı bozuldu"
Gazetecilerin sorusu üzerine, Taksim'de yaşananların ülke imajına etkisini yorumlayan Tekin, "Keşke demokratik hukuk kuralları içerisinde devlet görevlileri davranmış olsaydı daha şık bir manzara ortaya çıkardı. Brezilya'da olduğu gibi. Ve birçok insan sizin her yıl harcamış olduğunuz 300 milyon dolarla değil, bu milletin vicdanıyla dünyada Türkiye'yi tanımış oldu. Eğer bir imaj bozukluğu varsa oda AKP iktidarıdır" ifadelerini kullandı.

Haber: AA

Anahtar Kelimeler
    Pazartesi, 24 Haziran 2013 13:43
Yandex.Metrica