DENİZLİ

Denizli ili, Türkiye'de Ege Bölgesi'nin güneyinde bulunan ildir.Tekstil ürünleri ve yöreye has Denizli horozu ile meşhurdur. Anadolu Yarımadası'nın güneybatı, Ege Bölgesi'nin güneydoğusunda yer almaktadır. Ege ve Akdeniz Bölgeleri arasında bir geçit durumundadır. Nüfus: 950.557 Alan: 11,692 km2

Gürsel Tekin hükümete yüklendi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, 18 Mayıs’ta Aydın’da yapılacak ‘Demokrasi ve Özgürlük İçin Meydan Okuyoruz’ mitingi hakkında bilgi vermek üzere CHP Denizli İl Teşkilatı'nı ziyaret etti.

Partililerle toplantı yapan Tekin, toplantı öncesi gazetecilerin sorularını yanıtladı. Son dönemlere bakıldığında otoriter bir döneme girildiğini iddia eden Gürsel Tekin, şöyle konuştu: "Başbakan, kürsüde daha ölenlerin kanı kurumadan fütursuzca insanları aptal yerine koyarcasına açıklamalar yapıyor. Bu açıklamaları şiddetle kınıyorum. Taksim Meydanında bir çukuru korumak için onlarca MOBESE sistemi koyacaksınız. CHP milletvekillerini sendikacılara gaz sıkmak için şehrin her yerinde MOBESE olacak. Kritik savaşın olduğu bölgede MOBESE sistemleriniz çalışmayacak. MOBESE sistemleriniz karartılmış olacak. Bunlar kabul edilemez. Siz televizyonları, basını susturabilirsiniz ama bu ülkenin CHP’si var. Biz, 24 saat bu sokaklarda olacağız."

Hükümetin birçok yerde MOBESE sistemi kurduğunu ifade eden Tekin, şunları söyledi: "Şunu hangi vicdan kabul eder. Taksim’de bir çukur için onlarca kamera var. Tüm uyarılarımıza rağmen Reyhanlı’da MOBESE görüntülerini karartacaksınız. Bu olamaz. Bu ne vicdandır. Buna kim cevap verecek"

Ölü sayısı ile ilgili değişik rakamların telaffuz edildiğini belirten Tekin, sözlerini şöyle tamamladı: "Kesin ölü sayısını biz de bilmiyoruz. İnşallah 51’de kalabilir diyorum.Çok yaralı var. Aynı şekilde kayıp insanlar var. Televizyonlar onun için karartıldı. Evren Paşa gitti Tayyip Paşa geldi. Hoşgeldin Tayyip Paşa."

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, daha sonra CHP yönetimiyle basına kapalı toplantı yaptı.

Haber: İHA

Anahtar Kelimeler
    Pazar, 28 Nisan 2013 18:22
Yandex.Metrica