BİLECİK

Bilecik, Marmara Bölgesi'nin güneydoğusundayer alan bir ildir. Türkiye'de dört bölgede de toprakları bulunan tek şehirdir. Nüfus:204.116 Alan: 4.307km²

"Türkiye halkı sizi bu yolsuzluk mezarına batıracaktır"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Bilecik'te CHP seçim irtibat bürosunun açılışına katıldı. Gürsel Tekin, "İranlı iş adamı Reza Zarrab'ı bırakmak zorunda kalacaklar. En kısa süre içerisinde bırakacaklar. Bırakmazlarsa başlarına neler geleceğini bildikleri için bütün bu yargıyı kumpas edip Reza'yı kurtarmaya çalışıyorlar" dedi.

İlk olarak kentin ilçelerini dolaşan Tekin, Osmaneli, Bayırköy ve Vezirhan'da partililerle buluştu. Gürsel Tekin, Bayırköy'e ve Vezirhan'a İstanbul'dan kardeş şehir sözü verdi. Daha sonra Bilecik Merkez CHP Seçim Koordinasyon Merkezi açılışına katılan Gürsel Tekin, 30 Mart'ta gerçekleşecek yerel seçimler ile Türkiye'nin geleceğinin tayin edileceğini belirtti.

Gürsel Tekin, Türkiye'de hiç görülmemiş bir şekilde yolsuzluk olaylarının yaşandığını dile getirdi. Gürsel Tekin, "Çeşitli dönemlerde hep yolsuzluklar olmuştur ama bu kadarını Türkiye hiç görmemiştir. 17 Aralık günü polislerin, savcıların uzun süre takip sonucu organize yolsuzluğun, bu sıradan bir yolsuzluk değil bu yolsuzluk içerisinde bir kısmı hariç bakanların tamamı var, bürokrasinin önemli kısmı var, Başbakan bizzat var. Devletin vicdanı harekete geçiyor bu operasyon yapılıyor şaşkınlık içerisinde önce polisler, sonra savcılar görevden alınıyor. Organize yolsuzluğun adı paralel devlet oldu, organize usulsüzlüğün hırsızlığın adı tuzak oldu." diye konuştu.

Uluslararası kuruluşların tespitlerine göre Türkiye'de son dönemlerdeki yolsuzluğun miktarı 100 milyar Euro'nun üstünde olduğunu söyleyen Gürsel Tekin, İranlı iş adamı Reza Zarrab'ın en kısa süre içerisinde serbest bırakılacağı iddiasında bulundu. Gürsel Tekin şunları söyledi:

"En kısa sürede göreceksiniz o meşhur İranlı iş adamı Reza Zarrab'ı bırakmak zorunda kalacaklar. En kısa süre içerisinde bırakacaklar. Bırakmazlarsa başlarına neler geleceğini bildikleri için bütün bu yargıyı kumpas edip Reza'yı kurtarmaya çalışıyorlar. Reza'yı kurtarmanın yolunu arıyorlar, Reza'yı da kurtarsanız, çocuklarınızı da çıkarsanız Türkiye halkı sizi bu yolsuzluk mezarına batıracaktır.

Bu seçim sadece belediye başkanı seçimi değil. Çocuklarınız ve Türkiye'nin geleceğini tayin edeceksiniz. İnternet yasağı nedir peki? Neden bu kadar acele ediyorlar? Sayın Başbakan siz hangi yasakları getirirseniz getirin, önümüzdeki günlerde yaptığınız hiçbir kirli işlerinizi kapatamayacaksınız. CHP'ye oy verelim ki bütün yasakları kaldıralım. CHP'ye oy verelim ki, özgür basın olsun. Özgür basın olursa her şeyi görürsünüz" dedi.


Seçim Koordinasyon Merkezi'nin açılışı yapıldıktan sonra basın mensuplarının seçim güvenliği ile alakalı soruya cevap veren Gürsel Tekin, "2 bakanlık çok önemlidir. Bir tanesi Adalet Bakanlığı'dır, bir tanesi de Güvenlik Bakanlığı'dır. Yani demokraside vazgeçilmez temel iki Bakanlık, birisi Adaleti dağıtacak bir tanesi de yurttaşların güvenliğini sağlayacak. Son dönemlerdeki uygulamalara baktığımızda bu bakanlar ne yazık ki böyle bir güven ortamında olmadığını hepimiz biliyoruz. Neyle meşgul bu bakanlar? Daha çok bu kirli işlere bulaşmış, 76 milyon yurttaşımızın parasını çalmış, insanları korumak ve onları kurtarmakla korumakla mükellef. Şimdi böylesi güvensiz bir ortamda bu uygulamaları gördüğümüzde 56 milyon seçmenin yüreğinin güvencesi bu iki bakanda olacaktır. Ben bu iki bakanın son dönemdeki uygulamalarını Türkiye'nin vicdanına bırakmak istiyorum." diye konuştu.

Haber: Haberler.com

Anahtar Kelimeler
    Pazartesi, 24 Şubat 2014 15:01
Yandex.Metrica