BALIKESİR

Balıkesir, Marmara Bölgesi'nin Güney Marmara Bölümü'nde, topraklarının bir kısmı ise Ege Bölgesi'nde yer alan, hem Marmara hem de Ege Denizine kıyısı bulunan bir ildir.İl, Kuzeybatı Anadolu'da bulunmaktadır. Nüfus: 1.152.323 Alan: 14.299 km²

Tekin, 18. Geleneksel Kır Şenliği'ne katıldı

Balıkesir’in Zeytinli beldesinde, 18.si düzenlenen geleneksel kır festivali adeta gezi etkinliğine destek eylemine dönüştü.Tekin ise festivalde konuşma yaptı.

CHP Zeytinli belde teşkilatı ve Zeytinli Belediyesi organizasyonu bizzat üstlenerek, geleneksel kır festivalini coşku ile gerçekleştirildi.

Açılış konuşmalarının ardından günün anlam ve önemini belirtmek üzere kürsüye, CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin çıktı.

CHP’li Tekin konuşmasında şunlara değindi:
"Burayı adeta bir taksim, gezi parkı havasına dönüştürdüğünüz için hepinize yürekten teşekkürlerimi iletiyorum. Birileri Gezi Parkı’nı dağıtabilir, ama görüyorsunuz insanlarımız artık başkaldırdı. Zeytinli’de bir taksim, Trabzon’un bir köyü de taksim oldu."

Her yer direniş her yer taksim sloganları ile CHP’li Gürsel Tekin’in konuşmalarına halkın destek verdiği görüldü.

Tekin konuşmasını şöyle sürdürdü:
"Hatırlarsınız, Başbakan gündemi ben belirlerim diyordu. Ne oldu Sayın Başbakan? Size bir gerçeği hatırlatayım: Gündemi millet belirler, sizde peşinden böyle koşarsınız işte…

Bir kitap yazdığı için, hapishane’de çürüyen kardeşimiz, askerler, siyasetçiler, bilim adamları, gazeteciler, hapishane’de çürümekte şimdi buradan Zeytinli’den sormak istiyorum.

Bu nasıl bir adalettir. Ama unutmayın gün gelir bu haksızlıkların hesabı elbette sorulur. Bunu hatırlatmak isterim.

Camiiler mazlumların sığınağıdır. O gün biber gazından etkilenen mazlumlar sığınmak için camii’ye girdiler. Mazlum insanlara demediklerini bırakmadılar! İçki içtiler dediniz.

Allah’tan cami görevlisi çıktı’ta elini vicdanına koyan bir görevli, hayır kardeşim burada alkol falan kullanılmadı dedi. Allah’tan korkun, bu mazlum insanlara bu iftiraları attığınız için…"

CHP’li Gürsel Tekin, konuşmasının sonunda plaket taktim etti. Yoğun alkışlar eşliğinde, bu akşam katılacağı organizasyon için Edirne’ye uğurlandı.

18. Geleneksel Kır Şenliğine katılanlar arasında, CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, CHP Balıkesir Milletvekili Nedret Akova, CHP Balıkesir Milletvekili Haluk Gümüş, CHP Eskişehir Milletvekili Süheyl Batum, CHP Ayvalık Belediye Başkanı Hasan Türközen, CHP Altınoluk Belediye Başkanı Hasan Özpolat, CHP Güre Belediye Başkanı Kamil Saka, CHP Akçay Belediye Başkanı Cahit İnceoğlu, CHP Küçükkuyu Belediye Başkanı Cengiz Balkan, CHP Balya Belediye Başkanı Dündar Cengiz, CHP Küçükköy Belediye Başkanı Mesut Ergin, CHP İl Başkanı Muzaffer Mavuk, CHP Beşiktaş Belediye Başkan A. Adayı Hakan Atalay, CHP eski İl Başkan Yardımcısı Saygı Akgün ve CHP’li yöneticiler, üyelerin geniş katılım gösterdiği görüldü.

Haber: Önce Halk

Anahtar Kelimeler
    Cumartesi, 22 Haziran 2013 16:20
Yandex.Metrica