AYDIN

Aydın, Ege Bölgesi'nde yer alan, turizm ve tarım açısından en gelişmiş illerdendir. Ege Denizi'ne kıyısı vardır. Aydın Türkiye'nin ilk demiryolu kurulan şehridir. Nüfus:1,006,541 Alan: 8.007 km²

"Haksızlığa susan dilsiz şeytandır"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, kurban bayramı kutlaması için CHP Aydın İl Başkanlığı'nı ziyaret etti.

CHP Aydın İl Başkanı Barkan Kalınomuz ve partililer tarafından karşılanan Tekin, Taksim Gezi Parkı direnişleri sırasında camide içki içilmediğini söylediği için yeniden tayin edilen din görevlisi Fuat Yıldırım'a seslenerek, "Hocam yalnız değilsin. Bu ülkede doğrular kazanacak, vicdan kazanacaktır." dedi. Tekin, Aydoğdu ile görüşeceğini de söyledi.

Bayram kutlaması için Aydın'a gelen Gürsel Tekin, il binasında, partililer tarafından karşılandı.

Bayramlaşma sonrası bir basın toplantısı düzenleyen Tekin, Ergenekon Davası kapsamında tutuklanan Yurt Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ'ın sadece doğruları yazdığı için cezaevine atıldığını söyledi. Tekin, "Bu dönem, doğruları söylemenin bedeli çok ağır oldu. Merdan da bu bedeli ödeyen bir arkadaşımızdır. Demokrasi ve özgürlük mücadelesi zorlu bir mücadeledir. Bu konuda arkadaşımızın çektiği sıkıntıları da biliyoruz. Bir gün zafer mutlaka bizlerin olacaktır." dedi.

AKP Mısır'ı neden gündeme getirmiyor?
İktidarın, son 20 gündür Mısır'ı hiç gündeme getirmemesinin de manidar olduğunu söyleyen Gürsel Tekin, "Uzun süre tüm medyada Mısır olayları işlendi. Mısır'la yatıp, Mısır'la kalkan bu iktidar yöneticileri neden 20 gündür Mısır'ı ağızlarına almazlar? 1 Mart tezkeresinde olduğu gibi kafalarınıza çuval geçirilmişti. Bundan dolayı bir gazeteci 'nota verecek misiniz?' demişti. Başbakan da 'müzik notasından mı bahsediyorsunuz?' demişti. Mısır'ı ağzınıza alamazsınız çünkü tekrar kafanıza çuval geçirildi." diye konuştu.

Dayan Fuat Hoca
Taksim Gezi Parkı direnişleri sırasında camide içki içilmediğini söylediği için ikinci kez başka bir yere tayin edilen din görevlisi Fuat Yıldırım'a seslenen Tekin, "Hocam yalnız değilsin. Bu ülkede doğrular kazanacak, vicdan kazanacaktır. Bir din adamı olağanüstü bir muameleyle karşı karşıya kaldı. Gerekçesi de başbakanın yalanlarına ortak olmadığı içindi. Fuat Yıldırım ile geçtiğimiz günlerde Dolmabahçe'de karşılaştım kendisi bana, '10 yıl sonra beni herkes anlayacak ama çok geç olacak' dedi. Onun bu sözlerini unutmam mümkün değil. Hazreti Ali'nin dediği gibi 'Haksızlığa susan dilsiz şeytandır.' Bu din adamımız sadece doğruları söylediği için emniyette 8 saat sorgulandı. Bu vicdanlı adama karşı dilsiz kalmanız neye delalettir?" dedi.

Aykut Erdoğdu ile görüşecek
Tekin, CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu'nun görevinden istifasını da değerlendirdi. Aykut Erdoğdu'nun yolsuzluklarla ciddi bir mücadele içinde olduğunu söyleyen Tekin, "Türkiye siyaseti çok kirlendi. Bu kadar kirliliğin içinde siyasetin nereye kadar gideceği de belli değil. Hangi gerekçelerle istifa ettiğini bilmiyorum ama Ankara'ya döndüğümde kendisi ile görüşeceğim." diye konuştu.

Anahtar Kelimeler
    Cuma, 18 Ekim 2013 05:05
Yandex.Metrica