AYDIN

Aydın, Ege Bölgesi'nde yer alan, turizm ve tarım açısından en gelişmiş illerdendir. Ege Denizi'ne kıyısı vardır. Aydın Türkiye'nin ilk demiryolu kurulan şehridir. Nüfus:1,006,541 Alan: 8.007 km²

"Perşembe’nin gelişi Çarşamba’dan bellidir"

Didim'e gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, CHP ilçe binasında partililerle bir araya geldi.

CHP İlçe binası önünde partililerce karşılanan Tekin, tek tek partililerle tokalaşarak, bir süre sohbet etti. Tekin’e CHP’li Didim Belediye Başkanı Mümin Kamacı, CHP İlçe Başkanı Şavgu Aydın ve ilçe yöneticileri eşlik etti.

Partililerin yoğun ilgi gösterdiği ziyarette konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin konuşmasında Suriye’yle ilgili olarak çıkarılması planlanan tezkereye değindi. Tekin, 2003 yılındaki tezkere oylamasını hatırlatarak, “Maalesef uzun yıllardır bu coğrafyada çok ciddi sıkıntılar yaşanıyor. CHP olarak bir özeleştiri ile başlamak istiyorum. 2003 yılında 1 Mart tezkeresinin ne kadar anlamlı olduğunu biz ne yazık ki kamuoyuna anlatamadık. Bugün yaşadığımız süreç Anadolu bir deyim var ya Perşembe’nin gelişi Çarşamba’dan bellidir.” dedi.

Başbakan’ın tezkereyle ilgili açıklamasını eleştiren Tekin, “Sayın Başbakan’a tezkere çıkaracak mısınız Suriye ile ilgili’ soruya vermiş olduğu cevap, ‘Mevcut tezkere ihtiyaca cevap verecek bir tezkeredir’ diyor. Normal hukuk sisteminde büyük bir suçtur, bütün savcıların harekete geçmesi gerekiyor. Bir önceki tezkerenin düşürülen uçağımızla ilgili olduğunu bütün Türkiye’nin bilmesi gerekiyor.” dedi.

Medyayı da eleştiren Tekin, “Medyamız duymayabilir, görmeyebilir, itiraz etmiyorum. Suç ortağı olabilirsiniz ama yarın bu ağır bedelleri çocuklarımıza anlatamayız. Tüm medya mensuplarına sesleniyorum. Bu körlükten, sağırlıktan vazgeçin. Bu ülkeye yapılabilecek bir ihanette siz hepiniz suç ortağı olursunuz.” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin'in konuşmasının ardından toplantı basına kapalı olarak sürdürüldü.

Anahtar Kelimeler
    Pazar, 01 Eylül 2013 11:50
Yandex.Metrica