AKSARAY

Aksaray, İç Anadolu Bölgesi'nde yer alan ildir. Nüfus: 379.915 Alan:7.626 km²

"Türkiye'nin birliğe bütünlüğe ihtiyacı var"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Aksaray'a gelerek partililerle bir toplantı yaparak, iktidarı eleştirdi.

Aksaray, Niğde ve Nevşehir gezilerine Aksaray'dan başlayan CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, seçim otobüsünden halkı selamladı. CHP iktidarı ile Türkiye'de çok kısa sürede, 400 gün içinde 50 yıldır çözülemeyen bir çok sorunun çözüleceğini ifade eden Gürsel Tekin, "CHP iktidarı ile çok kısa sürede, öyle 2023 filan göstermiyoruz, sadece 400 gün. Burada sadece Aksaray milletvekilleri olmayacak biz de Aksaray'ın milletvekili olacağız. Geleceksiniz, kapılarımızı çalacaksınız hesap soracaksınız. 400 gün içinde 50 yıldır çözülemeyen yoksulluk sorununu, aile sigortası ile çözmek bizim vicdan ve şeref sorunumuz olacak. Yine 50 yıldır çözülemeyen yolsuzluk sorununu 3-5 tane yasayı değiştirerek tarihe gömmek istiyoruz. İnşallah 12 Haziran günü haramzadelere bir ders vereceksiniz. Bu ülkede haram üzerine siyaset yapılmamak üzere son oyu kullanacaksınız" dedi. CHP'de 50 yıldır denenmeyen yeni bir kadro olduğunu ifade eden Tekin, "50 yıldır denenmeyen ve yeni bir kadro var. Pırıl pırıl bir kadro var. Pırıl pırıl bir genel başkan var, denesinler pişman olmayacaklar. Bunun hesabını vermek de bizim boynumuzun borcu olacak." dedi.

CHP'nin bir baba ocağı olduğunu ifade eden Gürsel Tekin, "Türkiye'nin birliğe bütünlüğe ihtiyacı var. Burası bir baba ocağıdır. CHP Türkiye'de tüm partilerin baba ocağıdır. Gerçi Başbakan'ın bu kadar tarihi bilgisi olmayabilir ama herkes bilsin ki CHP siyasi partilerin baba ocağıdır. Bütün merkez sağ ve merkez soldan geçmiş yıllarda öylesine böylesine yenidir diye AK Parti'yi tercih eden tüm yurttaşlarıma sesleniyorum. Yeter, bu gidişata dur de, sırtını bunlara dön, önünde Mustafa Kemal Atatürk'ün altı oklu bir partisi var, gel oraya mührünü bas pişman olmazsın." şeklinde konuştu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın İmam Hatipler ile ilgili mitinglerdeki sözlerinin hatırlatılması üzerine Tekin, "Ben diyorum ki, Allah aşkına Tayyip Erdoğan sen ve ekibin elinizi çekin bu inançlı insanların üzerinden. Din dediler, iman dediler, bir bakalım etrafındakilere hepsi han hamam sahibi oldular. Nerden oldular, haramdan. Bizim dinimizde haram hangi noktadadır en iyisini sizler bilirsiniz. Dinin her türlü argümanını kullandılar. Bakın defalarca meydan okudum. Kameralar burada. Yolsuzluk camilere kadar indi. Bunlar din imandan bahsedebilir mi? Din iman bunlara mı kalmış. Daha ağır şeyler söylemek istemiyorum kameralar var. Yani din adına en son konuşacak kadrolar bunlardır. Herkes konuşabilir Tayyip Erdoğan'ın kadrosu din adına konuşamaz onu yasaklamışım. Dinde haram, yalan ve iftira yoktur. Üçü de bunlarda var." diye konuştu.

Daha sonra partililerle hatıra fotoğrafı çektiren Gürsel Tekin, Aksaray'dan Niğde'ye hareket etti.

Haber: İHA

Anahtar Kelimeler
    Pazartesi, 30 May 2011 17:41
Yandex.Metrica