ADIYAMAN

Adıyaman, Güneydoğu Anadolu Bölgesinde bulunan bir ildir. Nüfus:595.261 Alan:7.871 km²

Gürsel Tekin, Adıyaman’da partililerle bir araya geldi

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, bir dizi ziyaretlerde bulunmak için geldiği Adıyaman’da partililer ile bir araya geldi.

Parti binasında düzenlenen ziyarete, CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin CHP Adıyaman İl Başkanı Av. Bilal Doğan ile CHP Adıyaman Merkez İlçe Başkanı Hanifi Çavuş ve partililer katıldı.

Parti binasında partililer ile bir araya gelen Tekin, gündeme ilişkin açıklamalarda ve gezi parkı olaylarına ilişkin açıklamalar yaptı. Adıyaman’da olmaktan büyük mutluluk ve gurur duyduğunu belirten Tekin şöyle konuştu:
“Adıyaman’ın da Türkiye’nin birçok illerinde olduğu Adıyaman’ın da çok ciddi anlamda sorunları var. Adıyaman’ı Türkiye’nin bir bütününde ayırmak mümkün değildir. Türkiye’nin temel sorunlarında Adıyaman’ın yaşadığı özellikle son dönemlerde gezi parkı olayları ile beraber ve bu coğrafyayı ilgilendiren barış süreci ile ilgili çok ciddi anlamda sıkıntıların olduğunu ve bu sıkıntıların aşılamaz duruma geldiğini burada hepimiz görüyoruz. İktidarın çok büyük laflarından bir tanesi, biz küresel oyuncuyuz demiştiler. Şimdi görüyorum ki dünyada küresel oyuncak haline geldiler. Yani demokratik talepleri bastırmak için, ellerinden gelen bütün ceberut sistemi kullanarak, sayın başbakanın kendisi de geçmiş dönemlerde kullanılan benzer dillerini kendisi de kullanmıştı, polis destan yazdı demişti. Destan, devletin kurumları kendi vatandaşına karşı destan yazamaz yazmaz. Destan, düşmana karşı yazılır, Çanakkale’de yazıldı destan. Destan burada yazılmaz."

Haber: İHA

Anahtar Kelimeler
    Pazar, 30 Haziran 2013 13:51
Yandex.Metrica