Sezgin Tanrıkulu'ndan Üç Ülkeyle İlgili Başbakana Soru Önergesi

Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, verdiği soru önergesiyele Başbakana Mısır, Libya ve Suriye konusunda önemli konulara değindi.

Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Başbakana sordu: “Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı olarak Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlık resmi internet sitesinden, Mısır Genelkurmay Başkanı El Sisi , Libya devrik devlet başkanı Muammer Kaddafi ve Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad ile birlikte aynı karelerde yer aldığınız fotoğraflardan 3 (üç) yabancı devlet başkanının portelerinin silinmesinin nedenleri nelerdir?”

Tanrıkulu’nun soru önergesi şöyle;

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA

Aşağıdaki sorularımın Sayın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından yazılı olarak yanıtlanmasını arz ederim.

Dr. Sezgin Tanrıkulu

İstanbul Milletvekili

- Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı olarak Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlık resmi internet sitesinden, Mısır Genelkurmay Başkanı El Sisi , Libya devrik devlet başkanı Muammer Kaddafi ve Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad ile birlikte aynı karelerde yer aldığınız fotoğraflardan 3 (üç) yabancı devlet başkanının portelerinin silinmesinin nedenleri nelerdir?

- Türkiye Cumhuriyeti Devletinin hükümetleriniz nezdinde Mısır  ile imzaladığı ve halen yürürlükte olan Mısır Genelkurmay Başkanı El Sisi imzasını taşıyan  protokol  bulunmakta mıdır, bulunmaktaysa hangileridir?

- Türkiye Cumhuriyeti Devletinin hükümetleriniz nezdinde  Libya  ile imzaladığı ve halen yürürlükte olan Muammer Kaddafi imzasını taşıyan protokol ve anlaşmalar bulunmakta mıdır, bulunmaktaysa hangileridir?

- Türkiye Cumhuriyeti Devletinin hükümetleriniz nezdinde  Suriye ile imzaladığı ve  halen yürürlükte olan Beşar Esad imzasını taşıyan protokol ve anlaşmalar bulunmakta mıdır, bulunmaktaysa hangileridir?

- 3 (üç) yabancı ülke devlet adamı ile imzalanan protokol ve anlaşmalardan yürürlükte olanlar halen mevcut ise sizinle birlikte aynı kare fotoğraflarda  bulunmaya layık bulmadığınız devlet adamlarının imzalarının var olduğu protokol ve anlaşmaların yürürlükte dolayısıyla  başbakanı olduğunuz devleti bağlayıcı olma özelliklerini göstermeye devam etmeleri, devlet yönetimi sorumluluğu, becerisi ve erdemleri açısından  büyük bir tezat ve çelişki değil midir?

    Çarşamba, 21 Ağustos 2013 11:49

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica