'Hedef, daha çok kadın!'

CHP Kadın Kollarının "7 Ayda 7 Bölge Anadolu yollarında" çalışması tamamlandı.

CHP Kadın Kollarının başlattığı "7 Ayda 7 Bölge Anadolu yollarında" çalışması, 75 il ve 296 ilçe de örgütle buluşma , sorunları yerinde görme, tespit etme ve kadın örgütünü güçlendirme çalışmaları tamamlandı.

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Hilal Dokuzcan ve MYK üyeleri , 3 günlük çalışma kampında 2014 yerel seçimlere yeni hedefler koyarak çalışmalara hız verdiler. Çalışma raporunun yanı sıra , yerel seçimlerde kadın aday adayları için oluşturacak havuzda uygulanacak yöntem ve usullerle ilgili hazırlık yaptılar.

Etkin güçlü ve verimli bir kadın kolları oluşturmak için yola çıkan Dokuzcan ve MYK üyeleri ,yerel seçimlere giderken yerelde yaşanan kadın sorunlarını tespit etmek ve yerele dair kadın politikaları oluşturmak, kadın temsil oranını arttırmaya yönelik çalışmalar yapmak, bölge çalışmalarında etkinliği arttırmak-örgüt içinde iletişim eşgüdüm sağlayıp dinamizm katmak, dayanışma ve yardımlaşma ruhunu canlandırmak , aday adaylarının yerele dair projelerini oluşacak havuzda toplamak, kadının yerel yönetimlerde daha çok temsil edildiği daha etkin ve yetkin olmalarını sağlamak için kolları sıvadılar.

Bu amaçla yola çıkan kadın kolları genel başkanı ve MYK üyeleri ilk bölge toplantısını Akdeniz Bölgesi’nde Antalya, Burdur, Isparta,Adana,Hatay İl kadın kolları başkanları ve yönetim kurulu üyeleriyle yaptılar.

Haber: Gerçek Gündem

    Cuma, 19 Temmuz 2013 15:23

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica