CHP'lilerden voltalı eylem

Edremit Cumhuriyet Meydanı'nda Gezi Parkı direnişine destek için volta attılar. Edremit Cumhuriyet Meydanında Taksim Gezi Parkı direnişine destek için toplanan Cumhuriyet Halk Partisi Edremit Kadın Kolu Yönetimi “Artık somut bir şey söylemek zorundayız hükümet istifa diyoruz. Biz Cumhuriyet Halk Partili Kadınlar olarak gençlerimizin haklı direnişinin yanındayız ve sonuna kadar destekliyoruz "Anneler direniyor " Bizler de birer Anneyiz” dediler.

Geçtiğimiz gün Edremit Cumhuriyet Meydanında Cumhuriyet Halk Partisi Edremit Kadın Kolu Yönetimi Taksim Gezi Parkı direnişine destek için "Anneler Direniyor" dediler.
Balıkesir İl Kadın Kolları Başkanı Kezban Cuhadar’ın da katıldığı eylemde okunan basın açıklamasının ardından Gülbahar BİLGİÇ’in “Milletvekillerimiz, aydınlarımız, çocuklarımız hapishanede, Türkiye mademki büyük bir hapishane hep birlikte volta atmaya” çağrısı ile tüm kadınlar Cumhuriyet Meydanında volta attılar.

Edremit Cumhuriyet Meydanında gerçekleşen eylemde basın açıklamasını okuyan CHP Edremit İlçe Kadın Kolu Başkanı Gülen ÜSTÜNER “Gezi olaylarının başlangıcı olan 29 Mayıs Türkiye´nin siyasi tarihinde bir dönüm noktasıdır. Hiçbir şey 29 Mayıs öncesi gibi olmayacaktır. Gezi parkı olaylarından herkesin ders çıkartması gerekmektedir. Gezi parkı olayı bir dirilişin bir uyanışın dayatmaya karşı başkaldırışıdır.

Gençlerimiz "bizler birer bireyiz, kendimizi ifade ederiz. Kimse bize kendi yaşam biçimini dayatamaz laik ve Demokratik Cumhuriyetimizin değerlerini yok edemez" deyerek meydanlara çıkmışlardır. Son 36 günden bu güne kadar gelişen olaylar İstanbul Gezi Parkındaki üç ağaç olayı değildir. Bu olaylar Cumhuriyete karşı yapılan saldırılara karşı çıkmaktır. Atatürk ilke ve devrimlerini yok etmek isteyenlere karşı bir saldırıdır. Gezi parkı olayı Despotizme karşı çıkmadır. Bu gün ülkemizin dört bir köşesinde halkımız baskıya, dayatmaya Diktator"ya ya karşı demokratik haklarını kullanarak alanlara çıkmıştır. Gençlerimiz Atatürk´ün gençliğe hitabesinde ki gibi Ülkesine sahip çıkmıştır. Kendiliğinden alanlara akın etmiştir. On yılı aşkın süredir iktidarda olan AKP iktidara geldiği günden bu güne kadar söylem ve eylemlerindeki çelişkileri ile kullandığı kışkırtıcı, ötekileştirici üslup ve yarattığı gerginlik ile ülkeyi bu noktaya getirmiştir. Kin ve nefret üzerine kurulmuş bir siyasal anlayış bugün toplumu sokaklara dökmüştür.

Alanlara meydanlara çıkan halk hiçbir siyasi partinin organizasyonun olmadığını bilerek tamamıyla bir halk ayaklanması olarak iktidarın yapmış olduğu baskılar, zulümler, zşmlar ve Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk´e yapılan saldırılara dur demek için oradaydı. Bu meydanlardaki yurtsever, devrimci, ilerici halk kendiliğinden örgütlenmiştir. Despotizm Tayyipte somutlaştı, Taksim ve tüm Türkiye´de insanlık ve paylaşım vardı. Gözaltına alınan çocuklarımız içeride direniyor. Biz anneler, çocuklarımıza destek vermek için her gün her akşam alanlardayız, direnmeye devam ediyoruz edeceğizde. Artık somut bir şey söylemek zorundayız hükümet istifa diyoruz. Biz Cumhuriyet Halk Partili Kadınlar olarak gençlerimizin haklı direnişinin yanındayız ve sonuna kadar destekliyoruz "Anneler direniyor " Bizler de birer anneyiz” dediler.

Haber: Gerçek Gündem

    Salı, 16 Temmuz 2013 11:41

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica