Birgül Ayman Güler: ”Çocuklarımızı size çırak da vermeyeceğiz, gelin de vermeyeceğiz”

Genel Başkan Yardımcısı Birgül Ayman Güler, zorunlu eğitimi 12 yıla çıkaran kanun teklifiyle ilgili, ”Çocuklarımızı size çırak da vermeyeceğiz, gelin de vermeyeceğiz” dedi.

 

Kadın Kolları Genel Başkanı Deniz Pınar Atılgan ve il başkanları, sabah saatlerinde Anıtkabir’i ziyaret ederek, Atatürk ve İsmet İnönü’nün mozolesine çelenk koydu.

Misak-ı Milli Kulesinde Anıtkabir Özel Defterini de imzalayan Atılgan, deftere Atatürk’ün çizdiği yolda, Cumhuriyet kadınları olarak ödün vermeden yürüdüklerini yazdı.

Kadın Kolları üyeleri, daha sonra Parti Okulu’nda bir araya geldi.

- Zorunlu eğitimi 12 yıla çıkaran kanun teklifi-
Toplantıya katılan Genel Başkan Yardımcısı Birgül Ayman Güler, zorunlu eğitimin 12 yıla çıkarılması teklifi hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Bir torba yasayla karşılaştıklarını belirten Güler, ”İncelediğimiz zaman gördük ki bu torba yasada 2 şey var. Bir, çocuklar usta eline emanet. İki, çocuklar kocaya emanet. Aslında bir üçüncü şey daha gördük, hocaya emanet” dedi.

Bu kanun teklifiyle yapılmak istenen şeye izin vermeyeceklerini belirten Güler, ”Çocuklarımızı size çırak da vermeyeceğiz, gelin de vermeyeceğiz” diye konuştu.

Kanun teklifi komisyonda görüşülürken ”direniş gösterdiklerini” belirten Güler, bunun üzerine teklifin alt komisyona devredildiğini söyledi. Alt komisyonun salı günü toplanacağını anlatan Güler, davet ettikleri Ankara’daki kadın dernekleriyle oraya gideceklerini belirtti.

Bu teklifi geri çektireceklerini söyleyen Güler, bunu CHP’nin sorunu olarak değil, memleket ve dünya sorunu olarak gördüklerini ifade etti.

Konuyla ilgili bildirilerini İngilizce ve İspanyolca’ya da çevirdiklerini anlatan Güler, yarın kurultaylarına gelecek yabancı ülke temsilcilerine birer dosya halinde teslim edeceklerini söyledi.

Kadınların, partilerinin iktidar olması için çalışması gerektiğini ifade eden Güler, ”Örgütlenmeyi vali gibi, eylemliliği Cumhuriyet kadını olarak yürütmek görevimizin temelini oluşturuyor” diye konuştu.

Kadın Kolları Genel Başkanı Atılgan da Türkiye’nin kötü yönetildiğini ve eğitimin ”hallaç pamuğuna” çevrildiğini ifade ederek, ”Yaşanan bir çok bunalımın kurtuluş reçetesi CHP” dedi.

Atılgan, tüm partililerle kalabalık bir aile olduklarını belirterek, ”Aileyi ayakta tutmak da kadınların en iyi yaptığı iştir. Bu yolu birlikte yürüyeceğiz. Her zorluğa birlikte göğüs gereceğiz” diye konuştu.

    Cumartesi, 25 Şubat 2012 15:37

Bağlantılı Konular